Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4519
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Zofia Czernow w składzie wyprawy na Kilimandżaro

Sobota, 13 grudnia 2014, 9:17
Aktualizacja: 9:20
Autor: Mea
Polska: Zofia Czernow  w składzie wyprawy na Kilimandżaro
Fot. Archiwum Jelonki.com
Posłanka Zofia Czernow weźmie udział w wyprawie charytatywnej „Parlamentarzyści na szczyt dla dzieci”. Dochód z akcji zostanie przeznaczony dla podopiecznych Fundacji „Akogo”, Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i Fundacji Polsat. Każdy może wesprzeć inicjatywę poprzez wysłanie SMS–a lub przelanie pieniędzy na konto.

W wyprawie na Kilimandżaro weźmie udział 35 osób, w tym 15 posłów i senatorów. Poprowadzi ją znany himalaista, zdobywca „Korony Ziemi” - Tomasz Kobielski. Wspinaczka na szczyt rozpocznie się 22. stycznia i będzie trwała do 3. lutego 2015 r. Zorganizowana została z inicjatywy senator Alicji Chybickiej. Akcję patronatem honorowym objęli: marszałek Sejmu Ewa Kopacz oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

- Wszystko po to, by dzieci mogły korzystać z jak najlepszych form leczenia. Brak specjalistycznego sprzętu nie może decydować o ich życiu. Jeśli poprzez wyprawę na Kilimandżaro mogę wesprzeć dzieci w chorobie, to tym bardziej podróż nie jest mi straszna. Zresztą już przygotowuję się do wędrówki podczas treningów, które odbyły się na Śnieżce i Babiej Górze. Nasz przewodnik Tomasz Kobielski już 27. razy był na tej najwyższej górze Afryki, więc zdajemy się na jego doświadczenie – mówiła Zofia Czernow.

- W Tanzanii spotkamy się z parlamentarzystami tego kraju, z którymi będziemy rozmawiać o współpracy, w celu niesienia pomocy dzieciom w naszych państwach – dodała.

Każdy z parlamentarzystów sam zapłaci za swój udział w wyprawie, natomiast osoby, które zechcą wesprzeć cel charytatywny mogą wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto, utworzone specjalnie przez fundacje: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem: „Kilimandżaro”.

Wkrótce powstanie również specjalny numer, na który będzie można wysyłać SMS-y. Po powrocie parlamentarzystów odbędzie się bal charytatywny i koncert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (86) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group