Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 6730
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"

Środa, 24 kwietnia 2019, 13:59
Aktualizacja: Piątek, 26 kwietnia 2019, 5:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"
Fot. Przemek Kaczałko
Emocje w związku ze strajkiem pracowników oświaty udzielają się obu stronom sporu na różne sposoby. Dzisiaj (24.04) administratorka profilu jeleniogórskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego na portalu społecznościowym Facebook, weszła w polemikę z jednym z maturzystów, któremu radziła... zmienić szkołę.

Strajkujący nauczyciele spotykają się z głosami poparcia ze strony uczniów i rodziców, jednak nie brakuje też głosów przeciwnych. Pod jednym z postów "ZNP Oddział Jelenia Góra" swoje zdanie wyraził maturzysta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego.

Jak to jest, że pod cudzą robotę podczepiają się inni? To ZNP rozpoczął spór zbiorowy z rządem, a nie OMKS. I ZNP ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu rozmów, a nie utworzona ad hoc samozwańcza grupa. KTO dał im prawo reprezentowania nas w głosowaniach? KTO dał im prawo wypowiadania się w naszym imieniu? Gdzie są jakiekolwiek dokumenty, bo bez nich to tylko TWA? Jaką ponoszą odpowiedzialność za decyzje, które podejmują w imieniu niczego nieświadomych nauczycieli? Już raz zrobiono ZNP "niedźwiedzią przysługę" i nie ma dla sprawy większego znaczenia - celowo, dla korzyści, czy z braku wyobraźni i doświadczenia. Nie dajmy się zmanipulować! Podejmujmy decyzje w zgodzie ze sobą. Jelenia Góra nie odstępuje od strajku i NIE KLASYFIKUJE maturzystów! - czytamy w poście jeleniogórskiego ZNP.
Hańba i wstyd. Nauczyciele chcą być szanowani. Jako uczeń zawsze miałem szacunek do prawdziwych nauczycieli, ale ci "pedagodzy" swoim postępowaniem dowodzą, że na ten szacunek nie zasługują. #ProtestMaturzystów - odpowiedział Kamil Pawełkiewicz, od którego otrzymaliśmy zapis dyskusji, przy czym wyraził zgodę na podanie danych osobowych.

W odpowiedzi od jeleniogórskiego ZNP uczeń przeczytał radę, aby zmienił szkołę... (fragmenty dalszej dyskusji dostępne w galerii do artykułu).

Poprosiliśmy prezes jeleniogórskiego oddziału związku o ustosunkowanie się do wpisu.

Panią administrator poniosły emocje, gdyż jest nauczycielką. Tak więc bardzo przepraszam - to się nie powtórzy - powiedziała Sylwia Gac-Sufleta, prezes jeleniogórskiego ZNP.

Twoja reakcja na artykuł?

12
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
3%
Nudzi
5
3%
Smuci
28
18%
Złości
103
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (273)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
638
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Kryształowy weekend w Piechowicach – przeżyjmy to jeszcze raz
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group