Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10129
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znęcali się nad „kolegą” z celi

Czwartek, 30 czerwca 2011, 8:32
Aktualizacja: 9:04
Autor: Agrafka
Prokurator rejonowy w Jeleniej Górze skierował akt oskarżenia przeciwko czterem podejrzanym, którym zarzucono trwające przez tydzień, w ostatniej dekadzie października 2009 roku, znęcanie się nad osadzonym wraz z nimi w jednej celi Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze, pokrzywdzonym.

Prokurator zarzucił podejrzanym również spowodowanie u pokrzywdzonego obrażeń ciała powodujących rozstrój jego zdrowia na okres poniżej siedmiu dni. Oprócz przemocy fizycznej, podejrzani stosowali wobec współosadzonego różne formy przemocy psychicznej zmuszając go tym samym do podejmowania różnych, sprzecznych z jego wolą zachowań – informuje Marcin Zarówny, zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze.

Dwóch podejrzanych działało w warunkach powrotu do przestępstwa, w tym jeden z nich – Damian O. po odbyciu w części kary pozbawienia wolności orzeczonej za stosowanie przemocy wobec strony postępowania karnego oraz za gwałt na współwięźniu. Do aktu oskarżenia prokurator dołączył wniosek o skazanie trzech podejrzanych na uzgodnione z nimi kary od 4 do 7 miesięcy pozbawienia wolności, bez warunkowego zawieszenia ich wykonania.

Za zarzucony podejrzanym czym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy czterej podejrzani odbywają kary więzienia w różnych zakładach karnych na terenie województwa dolnośląskiego.

W odrębnym postępowaniu zostanie wyjaśniona kwestia ewentualnej odpowiedzialności funkcjonariuszy Służby Więziennej, których obowiązkiem jest niedopuszczenie do znęcania się nad osobami pozbawionymi wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group