Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14488
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiany w jeleniogórskim schronisku

Poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:12
Aktualizacja: Środa, 24 stycznia 2018, 5:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zmiany w jeleniogórskim schronisku
Fot. Przemek Kaczałko
Nowa kierowniczka Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze ma wiele pomysłów, które chce realizować. Część ruchów już wykonano, a wiosną tego roku – w placówce prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – metamorfoza ma być widoczna gołym okiem.

Anna Nikołajuk, kierownik schroniska z ogromnym entuzjazmem podchodzi do swoich obowiązków i zapowiada, że wiosną nastąpi nowe otwarcie placówki. - Nie minęło jeszcze 100 dni odkąd przejęłam obowiązki, a już można zobaczyć ile zmian dokonaliśmy - powiedziała kierowniczka. Wymieniła m.in. wywieszone na klatkach informacje na temat zwierząt, które przybywają w schronisku, zlikwidowano stare budy na zewnątrz. - Porządki robimy z wspaniałym zespołem, wyjątkowo oddanym i zaangażowanym - podkreśliła.

Nowością, o którą walczyły organizacje pozarządowe są umowy na wolontariat. - Jest to krok milowy, abyśmy mogli współpracować. Wolontariat jest bardzo potrzebny - stwierdziła Anna Nikołajuk, która przekonuje, że nie patrzy w przeszłość. Będzie kontynuacja współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, a także umowa z Fundacją Mondo Cane i innymi organizacjami. Mówi się też o wspólnych akcjach z przedszkolami i szkołami podstawowymi.

Wiosną ma być zorganizowany "Bieg na 6 łap", trwają przygotowania do "Majówki ze zwierzakami". Teren schroniska ma się zmienić na lepsze.

- Psy, które do nas trafiają są w różnym stanie. Współpracujemy z behawiorystką, która pomoże każdemu, kto ma problem z pieskiem adoptowanym w naszym schronisku. To nie pieski mają problemy, to ludzie je mają, bo jeżeli człowiek podchodzi z emocjami, to i pies jest z emocjami - wyznała A. Nikołajuk. Pomoc psichologa to nie jedyna nowość. Schronisko współpracuje również z salonem piękności dla psów i kotów. Każde adoptowane zwierzę będzie można zabrać do takiego salonu na bezpłatne czesanie, strzyżenie.

W schronisku prowadzony jest audyt, którego wyniki powinny być znane na początku lutego. Sprawdzane są dokumenty z czasów poprzedniego kierownika. Pierwsze decyzje personalne już zostały podjęte, o czym poinformujemy w kolejnym artykule.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
736
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group