Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7843
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiana szefa w „Wodniku”

Sobota, 13 czerwca 2020, 14:06
Aktualizacja: Niedziela, 14 czerwca 2020, 5:07
Autor: Wodnik
Jelenia Góra: Zmiana szefa w „Wodniku”
Fot. Użyczone/Wodnik
Jak już informowaliśmy, Katarzyna Wierska – Kuberka 23 czerwca obejmie stanowisko prezesa PWiK „Wodnik”. Wojciech Jastrzębski, po 13 latach kierowania firmą, odchodzi na emeryturę.

Katarzyna Wierska-Kuberka od 20. lat zarządza przedsiębiorstwami, związana z przemysłem farmaceutycznym, energetycznym i mieniem komunalnym (sportowe spółki akcyjne i gospodarka komunalna), w tym dużymi firmami polskimi i zagranicznymi. Przez ponad 4 lata była wiceprezesem Elektrociepłowni Poznańskich, spółki z kapitałem francuskim, 3 lata prezesem spółki Tauron Obsługa klienta następnie dwóch spółek komunalnych w Zabrzu (Górnik Zabrze i Stadion w Zabrzu), a ostatnie 3 lata - wiceprezesem MPGK sp.zo.o. w Jeleniej Górze.

Ukończyła filologię romańską, MSM MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, oraz psychologię na SWPS we Wrocławiu. Ukończyła kurs do rad nadzorczych i zarządów spółek z udziałem skarbu państwa oraz certyfikat Zarządzanie Projektami – MT&DC Certyfikat G. Washington University. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu spółkami oraz procesami organizacyjnymi w przedsiębiorstwach i szeroką widzę na temat finansów przedsiębiorstw, komunikacji i negocjacji. Biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim i włoskim.

Wojciech Jastrzębski związany był z „Wodnikiem” od lutego 2007 r. Najpierw zasiadał w jego radzie nadzorczej a od czerwca 2007 r. był prezesem. W tym czasie spółka wydała na inwestycje w infrastrukturę wodno-ściekową około 200 mln zł. Firma należy do najnowocześniejszych w kraju; jest atrakcyjnym pracodawcą, biorącym aktywny udział w życiu jeleniogórskiej społeczności.

W swoim imieniu, a także w imieniu odchodzącej na emeryturę wiceprezes Barbary Rych-ter, chciałbym podziękować pracownikom i współpracownikom za wszystkie te dobre dla firmy i Jeleniej Góry lata - mówi Wojciech Jastrzębski. - Nowej pani prezes życzę samych sukcesów. Uważam, że świetnie sobie poradzi. Jestem o to spokojny, dobrze funkcjonującą firmę przekazuję w dobre ręce - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

7
29%
Cieszy
2
8%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
13
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
84
Tak, to odpowiedzialna praca
18%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
29%
To oburzające ile zarabiają
36%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group