Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8015
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zmiana pierwszego trenera w Carlos Astol

Czwartek, 18 września 2008, 21:54
Aktualizacja: Sobota, 20 września 2008, 21:56
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Zmiana pierwszego trenera w Carlos Astol
Od meczu w Lublinie Zdzisław Wąs nie jest pierwszyn trenerem Carlos Astol
Fot. Archiwum
Od meczu w Lublinie z SPR Safo pierwszym trenerem szczypiornistek KS Carlos Astol jest Katarzyna Jeż, która w tej samej roli poprowadzi nasze dziewczyny w meczu ekstraklasy żeńskiego szczypiorniaka w niedzielnym spotkaniu z Łączpolem Gdynia. Poprosił o to K. Jeż dotychczasowy pierwszy trener – Zdzisław Wąs.

Skąd taka decyzja? – pytamy zasłużonego trenera piłki ręcznej kobiet w naszym mieście.

Z. Wąs: - Przeżyłem wstrząs po przegranym meczu ze Zgodą Ruda Śląska. Boli mnie to do tej pory. Nie można było tego przegrać. Doszedłem do wniosku, że podobny wstrząs przeżyły zawodniczki i czas na radykalną zmianę. Poszedłem po meczu do mojej wychowanki, z którą spędziłem prawie ćwierć wieku i powiedziałem: chcę, żebyś przejęła drużynę. Było tak już w Lublinie, gdzie dziewczyny wypadły całkiem nieźle i napędziły trochę strachu wielokrotnym mistrzyniom kraju.

Czy ta decyzja nie wynikała z tego, że na trybunach w meczu ze Zgodą był Roman Jezierski?

To nie tak. Kasia była dobrym duchem i liderem zespołu. Będzie też znakomitym przywódcą jako trenerka. Ma duży autorytet w drużynie. Marzę o tym, żeby była lepsza nie tylko od byłej zawodniczki i obecnie trenerki Zagłębia Lubin – Bożeny Karkut, ale ode mnie. Zawsze uczeń powinien przerastać nauczyciela. A R. Jezierski kandydował w konkursie na trenera kadry i nie udała mu się ta sztuka. Najprawdopodobniej będzie nim Krzysztof Przybylski ze Zgody Ruda Śląska. Nie wiem, co będzie robił R. Jezierski.

Na czym będzie polegała Twoja rola w zespole?

Jestem drugim trenerem i będę jak mógł pomagał Kasi. Przyglądałem się jej treningom. Wprowadziła wiele nowych elementów i wierzę, że to przyniesie już efekty w najbliższym meczu i w następnych.

Dziękuje za rozmowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group