Jelenia Góra: Złotnicza odczarowana

Sobota, 17 października 2009, 15:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 października 2009, 10:57
Autor: ahawer
Zaledwie garstka najwierniejszych fanów, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, zjawiła się dziś na stadionie przy ul. Złotniczej. Na szczęście żałować nie mogą. Nasz zespół pokonał Pumę Pietrzykowice 2:1.

Złotnicza odczarowana. Potrzeba było aż siedmiu spotkań by biało – niebiescy odnieśli w końcu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym stadionie.

Mecz rozpoczął się szybkiego prowadzenia Karkonoszy. W 9 minucie w środku pola piłkę wywalczył Daniel Kotarba, po doskonałej prostopadłej piłce do Marcina Krupy, ten zdobył pierwszego gola.
Mecz toczył się z lekką przewagą jeleniogórzan, w 30 minucie jednak po błędzie naszego obrońcy, gospodarze wyrównali na 1:1.
Po pół godzinie spotkania Puma się „przebudziła” i zaczęła coraz częściej atakować bramkę Michała Dubiela, który spisywał się dziś w bramce bardzo poprawnie. Na szczęście kolejną bramkę udało się zdobyć gospodarzom w 35 minucie, a jej zdobywcą został ponownie Marcin Krupa.
Pięć minut później ponownie gorąco było na naszym polu karnym. Po rzucie rożnym Gajos trącał piłkę głową, na szczęście dla nas, niecelnie. Następnie Burszta dośrodkowywał z rzutu wolnego, wprost na głowę Koguta, który w wcelował wprost w poprzeczkę.
Jak się potem okazało już w pierwszej połowie zagwarantowaliśmy sobie zwycięstwo.

Po przerwie dogodną sytuację nie wykorzystał duet Kowalski- Krupa, którzy przeprowadzili ładną dwójkową akcję, jednak strzał Krupy zakończył się niepowodzeniem.

W 63 minucie po strzale Tokarza z 40 metrów bramkarz paruje piłkę na rzut rożny
Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę, czerwoną kartką ( za drugą żółtą) w 84 minucie został ukarany Tokarz, który pchnął bez piłki Konrada Koguta.

Desperackie próby gości na zdobycie wyrównującego gola spełzły na niczym i pierwsze zwycięstwo Karkonoszy na Złotniczej stało się faktem.
Po dobrym, pomimo złych warunków pogodowych, meczu Karkonosze pokonały Pumę 2:1.

KS Karkonosze Jelenia Góra – LKS Puma cegielnia.com Pietrzykowice 2:1 (2:1)