Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3279
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złote nutki z „Dwójki” wystąpiły w Filharmonii

Niedziela, 5 marca 2017, 10:25
Aktualizacja: 10:31
Autor: Koło Chrobrówki
Jelenia Góra: Złote nutki z „Dwójki” wystąpiły w Filharmonii
Fot. J. Bialuk
Wypełniona po brzegi Sala Koncertowa im. Stefana Strahla, owacje publiczności na stojąco, wspaniała muzyka, tak można w skrócie opisać to, co działo się w piątkowy wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Koncert był podsumowaniem Polsko – Czeskich Warsztatów muzycznych z okazji 25 lat „Euroregionu Nysa”. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Markowskiego prezentowała utwory nawiązujące do regionu, które były przedmiotem warsztatów w Jeleniej Górze i Jabloncu nad Nysą.

Swoim występem wokalnym słuchaczy oczarowała Michalina Brudnowska i szkolny chór jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 2 - „Złote nutki”, przygotowany przez Annę Skórę.

Obok polskich wykonawców wystąpili także goście z Czech: Ivo Kahanek (fortepian), chór dziecięcy „DPS Vrabcaci” z Jablonca nad Nysą. Młodzi chórzyści ze Szkoły Podstawowej nr 2 zebrali owacje na stojąco od zgromadzonej publiczności zwłaszcza za Toccatę Europejską, utwór wykonany w języku niemieckim. Oba chóry także wspólnie wykonywały utwory, takie jak: „Kochaj mnie do końca świata”, „Agnus Dei”, pieśń „Wiatr z Grassglockner”.

Na zakończenie każdy z chórzystów otrzymał dyplom za udział w warsztatach, a Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Beata Kozyra specjalne podziękowanie i dyplom dla szkoły za wieloletnią współpracę w ramach tego europejskiego projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group