Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3537
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złote gody – wzór dla pokoleń

Czwartek, 27 października 2016, 9:21
Aktualizacja: Piątek, 28 października 2016, 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Złote gody – wzór dla pokoleń
Fot. Przemek Kaczałko
W sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze prezydent miasta w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył wczoraj (26.10) medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Po raz kolejny pary związane z Jelenią Górą zostały odznaczone za dochowywanie przysięgi, wspólne życie w zdrowiu i chorobie, na dobre i złe. Medale otrzymali: Melania i Czesław Tarłowscy, Barbara i Zbigniew Misińscy oraz Bogdana i Paweł Wawrzyniakowie.

Tradycyjnie, zapytaliśmy o receptę na tak długie pożycie. - Od czasu do czasu jedno drugiemu musi ustąpić. Mamy wspólne zainteresowania, oboje biegamy. Mamy dzieci, wnuki, prawnuki i cieszymy się z tego – wyznała Melania Tarłowska, która z mężem co dwa dni biega, a pan Czesław startuje nawet w maratonach. - Trzyma mnie ten sport, raz w roku biegam dystans z Jeleniej Góry do Lubania i z powrotem – dodał Czesław Tarłowski.

Strasznie szybko minęło. Poznaliśmy się w starym PTTK (obecnie znajduje się tam hotel Fenix) – tam była kawiarnia, tam młodzież się spotykała w latach 60. - wyznał Zbigniew Misiński, który za receptę podaje wzajemnie wsparcie i wybaczanie, bo „głupoty się zdarzają”.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group