Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 6688
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złote gody jeleniogórzan

Piątek, 26 czerwca 2015, 8:29
Aktualizacja: 8:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Złote gody jeleniogórzan
Fot. Przemo
Ceremonia wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się wczoraj (25.06) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze. Tym razem uhonorowano siedem par, które w zdrowiu i chorobie, na dobre i na złe – są małżeństwem nieprzerwanie od co najmniej pół wieku.

Wyjątkową uroczystość poprowadził kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, który wraz z wiceprezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem odznaczył Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie: Krystynę i Grzegorza Boczkowskich, Władysławę i Stanisława Hajdaszów, Marię i Zbigniewa Makowskich, Krystynę i Ireneusza Rososzko, Genowefę i Mirosława Bułatów, Ingrid i Jana Gardeckich oraz Stanisławę i Eugeniusza Żugajów.

Jaka jest ich metoda na trwałe, wspólne pożycie? Wzajemne uczucie, szacunek, kompromis – to zdaniem pani Krystyny Rososzko podstawa. W miarę upływu lat uczucie zmienia się, więc należy je pielęgnować i wspólnie rozwiązywać problemy rodzinne – powiedziała żona pana Ireneusza.

- Na to nie ma recepty, to trzeba przeżyć i starać się, aby było dobrze – stwierdzili państwo Żugajowie. - Potrzebna jest miłość, jedno drugiemu musi wybaczać. Raz były chmury, burze, pioruny, a później słońce i z powrotem to samo nastaje – mówiła pani Stanisława wraz z mężem Eugeniuszem, którzy mają trzy córki, cztery wnuczki i jedną prawnuczkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group