Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 4418
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zlot Przodowników Turystyki Pieszej w Bukowcu

Wtorek, 30 października 2018, 7:04
Aktualizacja: Środa, 31 października 2018, 6:41
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Zlot Przodowników Turystyki Pieszej w Bukowcu
Fot. Archiwum K. Tęczy
W dniach 26–28 października w Bukowcu miał miejsce 54. Zlot Przodowników Turystyki Pieszej PTTK. Jest to impreza organizowana raz do roku pozwalająca na spotkanie kadry programowej PTTK.

Przodownicy organizujący i przeprowadzający przez cały rok setki imprez turystycznych na terenie Dolnego Śląska, muszą mieć możliwość spotkania się w jednym miejscu o tym samym czasie, by porozmawiać o planach na rok następny. Muszą oni bowiem zaplanować kolejne imprezy, zwłaszcza te cykliczne, co w dzisiejszych czasach nie jest takie proste. Chodzi głównie o to, że większość wspomnianych imprez jest organizowana na zasadach wolontariatu, bez pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych. Nie bez znaczenia są tu nowe przepisy narzucone stosowną ustawą, które bardzo komplikują dotychczasowy sposób organizacji tego typu imprez.

Tym razem Zlot został zorganizowany przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, Dolnośląski Zespół Turystyki Pieszej PTTK i Komisję Turystyki Pieszej przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”. Komandorem Zlotu był Wiktor Gumprecht, wicekomandorem Jarosław Kapczyński, sekretarzem Maria Gumprecht, a koordynatorem Henryk Sławiński.

Celem Zlotu była prezentacja walorów krajoznawczo-turystycznych Ziemi Jeleniogórskiej, podnoszenie kwalifikacji kadry programowej PTTK oraz wymiana doświadczeń i integracja środowiska piechurów PTTK. Na bazę wybrano Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Skalnik” w Bukowcu.

Podczas wycieczki autokarowej uczestnikom pokazano Dolinę Pałaców i Ogrodów, Jelenią Górę oraz Siedlęcin z jego najbardziej znanym obiektem - Wieżą Książęcą. Nie był to jednak koniec atrakcji. Po obiedzie wszyscy przybyli do pałacu w Bukowcu, gdzie w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich zostali przyjęci w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy prowadzonej na mocy porozumienia pomiędzy ZGK a PTTK Oddziału „Sudety Zachodnie”. Wysłuchali oni prelekcji wygłoszonej przez piszącego te słowa o historii Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” oraz drugiej - opisującej wyprawę na Kilimanjaro. Przeprowadzono tu obrady Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej, a także egzaminy na Przodowników Turystyki Pieszej i na rozszerzenia uprawnień.

Gościem specjalnym był prezes Zarządu Głównego PTTK Jacek Potocki.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
305
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group