Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12604
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złodziej kratek kanalizacyjnych w rękach policji

Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 11:02
Aktualizacja: 11:03
Autor: KMP
JELENIA GÓRA: Złodziej kratek kanalizacyjnych w rękach policji
Fot. KMP
Piętnaście kratek od studzienek kanalizacyjnych ukradł w nocy z piątku na sobotę z ulicy Lubańskiej w Jeleniej Górze 28–letni mężczyzna.

W minioną sobotę rano policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymał na gorącym uczynku 28-letniego jeleniogórzanina, który ukradł żeliwne kratki ze studzienek kanalizacyjnych.

Mężczyzna jechał samochodem, który załadowany był skradzionymi z ulicy Lubańskiej kratkami żeliwnymi. Funkcjonariusz zatrzymał do kontroli podejrzany pojazd. Kontrolowany mężczyzna poinformował, że nie ma przy sobie dokumentów, dodatkowo podał nieprawdziwe dane osobowe.

– Okazało się, że mężczyzna nie pierwszy raz podaje się za inna osobę. Dodatkowo przewoził w aucie 15 skradzionych wcześniej żeliwnych kratek. Ich brak w jezdni niósł za sobą realne ryzyko spowodowania wypadku drogowego i zagrożenia dla życia i zdrowia zmotoryzowanych.

Sprawca przyznał się do kilku wcześniejszych kradzieży kratek ze studzienek kanalizacyjnych m.in. na drodze krajowej nr 3 oraz na kilku innych ulicach Jeleniej Góry. Złodziejowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group