Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8317
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zlikwidowano szlak przemytu marihuany

Sobota, 19 czerwca 2021, 8:05
Autor: WAC
Region: Zlikwidowano szlak przemytu marihuany
Fot. CBŚP
Szlak przemytu marihuany z Hiszpanii do Polski zlikwidowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i dolnośląskiego Urzędu Celno – Skarbowego.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa przestępcza rozpoczęła działalność w 2019 roku. Marihuana była ukrywana w ładunkach ciężarówek, w specjalnie do tego celu przygotowanych skrytkach w przewożonym towarze. Następnie przemycano ją drogą lądową przy wykorzystaniu legalnie działających firm transportowych.

Pierwsze działania wymierzone w gang miały miejsce w marcu na terenie powiatu bolesławieckiego, kiedy to policjanci CBŚP przy wsparciu funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przejęli zamknięte próżniowo worki foliowe zawierające 19 kg marihuany, ukryte w metalowej obudowie urządzenia do przemysłowego osuszania pomieszczeń, stanowiącego ładunek tira. Sprzęt wraz z narkotykami był transportowany przez dwóch kierowców, którzy - wszystko na to wskazuje - nie byli świadomi tego, że uczestniczą w przemycie.

Na tym działania policjantów CBŚP w tej sprawie się nie zakończyły i w ostatnim czasie przeprowadzili następną akcję, tym razem w powiecie krakowskim. Zatrzymali 6 podejrzanych, w wieku od 32 do 77 lat, mieszkańców województw małopolskiego i śląskiego. Podczas przeszukań w ich miejscach zamieszkania, jak również w ich samochodach, a także w magazynach, zabezpieczono kolejne 34 kg marihuany. W ramach tej samej akcji, za pośrednictwem oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu przekazano informację do Francji, na podstawie której tamtejsze służby w miejscowości Morvillars przejęły 19 kg marihuany. Transportujący towar polski kierowca najprawdopodobniej także nie wiedział że przewozi narkotyki.

Łącznie w ramach tej sprawy zarzuty usłyszało 6 osób i przejęto 72 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 2,5 mln zł. Z takiej ilości narkotyków można uzyskać około 72 tysiące porcji handlowych.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
194
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group