Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7915
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zjazd strażaków OSP

Piątek, 25 lutego 2022, 6:07
Autor: WAC
Powiat: Zjazd strażaków OSP
Fot. biuro senatora Krzysztofa Mroza
W Piechowicach odbył się V Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jeleniej Górze.

W obradach uczestniczyli delegaci z gminnych jednostek OSP z powiatu karkonoskiego wybrani w trakcie kampanii sprawozdawczo-wyborczej. Wśród zaproszonych gości byli: senator RP Krzysztof Mróz, starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski, burmistrz Piechowic Jacek Kubielski, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska, wójt Mysłakowic Michał Orman oraz komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze bryg. mgr inż. Andrzej Ciosk.

Podczas zjazdu wysłuchano sprawozdania z działalności zarządu za okres 2016 - 2021. Przedstawiono też dane na temat wyposażenia jednostek OSP w powiecie oraz podziękowano wszystkim instytucjom państwowym i samorządowym, które na co dzień wspierają finansowo jednostki OSP przy zakupie nowych samochodów pożarniczych, sprzętu ratowniczo-gaśniczego, wyposażenia osobistego strażaków oraz napraw i remontów strażnic. Podkreślono także dużą rolę oraz zaangażowanie w ratowanie życia i mienia ludzkiego strażaków OSP.

Prezesem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jeleniej Górze na kolejną 5-letnią kadencję wybrany został druh Waldemar Wojtaś.

Cieszę się, że przyjdzie nam pracować w takim składzie, jaki został dzisiaj zatwierdzony - mówił prezes W. Wojtaś. - Samorządom chciałbym podziękować za 5 lat współpracy. Dzięki środkom finansowym, które przekazaliście, mogliśmy zrealizować cele, które sobie zaplanowaliśmy. Największą dumą napawa mnie również fakt, że nasz sztandar powiatowy został odnowiony i wreszcie jest eksponowany - mówił Waldemar Wojtaś.

Obecny na zjeździe senator Krzysztof Mróz w swoim wystąpieniu przypomniał o obowiązującej od 1 stycznia nowej ustawie o Ochotniczych Strażach Pożarnych, która w jednym akcie prawnym reguluje wszystkie aspekty funkcjonowania tych jednostek wprowadzając m. in. postulowane od wielu lat świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP, które stanowi dodatek do emerytury.

Dziękuję wam za waszą ofiarną i bezcenną służbę – mówił K. Mróz. Druhowie z OSP mają duże znaczenie w zapewnieniu systemu bezpieczeństwa państwa. Zmiany, wynikające z nowej ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych, są wyrazem uznania dla Państwa służby. Nowo wybranym władzom jeszcze raz gratuluję.

W powiecie karkonoskim jest 31 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym 26 znajduje się w dyspozycji bojowej. Poza działalnością ratowniczo – gaśniczą pełnią one wiele funkcji dla małych, lokalnych społeczności. Współorganizują między innymi imprezy sportowe, festyny charytatywne oraz wydarzenia kulturalne.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group