Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5048
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zjazd strażaków OSP

Piątek, 25 lutego 2022, 6:07
Autor: WAC
Powiat: Zjazd strażaków OSP
Fot. biuro senatora Krzysztofa Mroza
W Piechowicach odbył się V Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jeleniej Górze.

W obradach uczestniczyli delegaci z gminnych jednostek OSP z powiatu karkonoskiego wybrani w trakcie kampanii sprawozdawczo-wyborczej. Wśród zaproszonych gości byli: senator RP Krzysztof Mróz, starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski, burmistrz Piechowic Jacek Kubielski, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska, wójt Mysłakowic Michał Orman oraz komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze bryg. mgr inż. Andrzej Ciosk.

Podczas zjazdu wysłuchano sprawozdania z działalności zarządu za okres 2016 - 2021. Przedstawiono też dane na temat wyposażenia jednostek OSP w powiecie oraz podziękowano wszystkim instytucjom państwowym i samorządowym, które na co dzień wspierają finansowo jednostki OSP przy zakupie nowych samochodów pożarniczych, sprzętu ratowniczo-gaśniczego, wyposażenia osobistego strażaków oraz napraw i remontów strażnic. Podkreślono także dużą rolę oraz zaangażowanie w ratowanie życia i mienia ludzkiego strażaków OSP.

Prezesem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jeleniej Górze na kolejną 5-letnią kadencję wybrany został druh Waldemar Wojtaś.

Cieszę się, że przyjdzie nam pracować w takim składzie, jaki został dzisiaj zatwierdzony - mówił prezes W. Wojtaś. - Samorządom chciałbym podziękować za 5 lat współpracy. Dzięki środkom finansowym, które przekazaliście, mogliśmy zrealizować cele, które sobie zaplanowaliśmy. Największą dumą napawa mnie również fakt, że nasz sztandar powiatowy został odnowiony i wreszcie jest eksponowany - mówił Waldemar Wojtaś.

Obecny na zjeździe senator Krzysztof Mróz w swoim wystąpieniu przypomniał o obowiązującej od 1 stycznia nowej ustawie o Ochotniczych Strażach Pożarnych, która w jednym akcie prawnym reguluje wszystkie aspekty funkcjonowania tych jednostek wprowadzając m. in. postulowane od wielu lat świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP, które stanowi dodatek do emerytury.

Dziękuję wam za waszą ofiarną i bezcenną służbę – mówił K. Mróz. Druhowie z OSP mają duże znaczenie w zapewnieniu systemu bezpieczeństwa państwa. Zmiany, wynikające z nowej ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych, są wyrazem uznania dla Państwa służby. Nowo wybranym władzom jeszcze raz gratuluję.

W powiecie karkonoskim jest 31 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym 26 znajduje się w dyspozycji bojowej. Poza działalnością ratowniczo – gaśniczą pełnią one wiele funkcji dla małych, lokalnych społeczności. Współorganizują między innymi imprezy sportowe, festyny charytatywne oraz wydarzenia kulturalne.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group