Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4332
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Zima znów daje w kość

Czwartek, 28 stycznia 2010, 8:28
Aktualizacja: Piątek, 29 stycznia 2010, 8:22
Autor: TEJO
Kilkanaście kolizji na dolnośląskich drogach to skutek zapowiadanej zmiany pogody i nieostrożności kierowców, którzy – mimo niekorzystnej aury – jeżdżą za szybko. Na autostradach – bardzo ślisko! Trzeba uważać,

Policja nie nadąża z obsługiwaniem stłuczek na autostradach. Auta lądowały w rowach, na bandach lub na… dachach. Przed godz. 10 na A-18 ciągnik siodłowy wpadł w poślizg i przewrócił się. Podobnych incydentów było kilka. Na szczęście skutki zdarzeń nie są groźne. Do rana nikt poważnie nie ucierpiał. Powód: lodowisko i zbyt duża prędkość. Na niektórych odcinkach jezdnię pokrywa warstwa lodu pokryta nawianym i świeżym śniegiem, który w nocy zaczął padać w całym regionie.

Na drogach jest bardzo niebezpiecznie. W nocy na wysokości skrętu na wodospad Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie krajową trójkę zablokował ciągnik z naczepą, która „załamała się”. Przez ponad pół godziny trakt był zablokowany. Przed godz. 10 doszło do kolizji z udziałem dwóch aut na ulicy Karola Miarki w Jeleniej Górze.

Policjanci zalecają ostrożność wszystkim kierującym, a zwłaszcza tym, którzy wybierają się w daleką drogę. Warunki mogą być skrajne trudne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group