Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5810
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zima wciąż utrapieniem

Piątek, 10 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:11
Autor: Artur Wilimek Media-Art. www.media-art.prv.pl
Jelenia Góra: Zima wciąż utrapieniem
Fot. Artur Wilimek Media-Art. www.media-art.prv.pl
Na poważne utrudnienia w ruchu natknęli się w czwartek wieczorem jeleniogórscy kierowcy. Ulice miasta zamieniły się w lodowiska. W piątek może być podobnie.

Przez cały dzień padał deszcz ze śniegiem oraz śnieg a przy temperaturze kilka stopni powyżej zera tworzyły się na ulicach i chodnikach kałuże oraz błoto pośniegowe. Wszystko było w porządku do wieczora kiedy to temperatura spadła poniżej zera. To wystarczyło, aby sparaliżować ruch pieszych i zmotoryzowanych.

Drogowców pogoda zaskoczyła. Na trasie z Cieplic na Zabobrze spotkaliśmy tylko jedną solarko-piaskarkę. Jednak kierowcy są już do tego przyzwyczajeni i dzielnie dali sobie radę w tych ciężkich warunkach.

Piesi mieli w tych warunkach nieco gorzej, gdyż po chodnikach po prostu nie dało się chodzić. Na Zabobrzu dozorcy dzielnie walczyli z lodem posypując chodniki solą i piaskiem.

Po nocnym mrozie, temperatura w dzień ma wahać się w okolicy zera, ale na drogach i chodnikach wciąż będzie ślisko. Trzeba zachować ostrożność. Przypomnijmy, że w środę, podczas ostatniego oblodzenia miasta, różnych urazów doznało ponad 50 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group