Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7808
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Zielone światło” od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Środa, 29 marca 2017, 8:37
Aktualizacja: Piątek, 31 marca 2017, 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Zielone światło” od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Fot. Archiwum
Dolnośląski Kurator Oświaty skorygował swoją opinię dot. uchwały intencyjnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry ws. sieci szkół, co umożliwia radnym przegłosowanie właściwej uchwały zgodnie z zarysowanym podczas ostatniego spotkania w Gimnazjum Nr 4 „kompromisem”.

Z tego rozwiązania nadal nie jest zadowolona znaczna część nauczycieli Gimnazjum Nr 4, jednak są i tacy, którzy popierają pomysł włączenia budynku G4 do Szkoły Podstawowej Nr 11, w którym miałyby się uczyć dzieci klas I-III. Jak mówili podczas debaty z udziałem władz miasta i kuratorem, chcą uczyć dzieci bez względu na szyld. Nagły zwrot akcji w tej sprawie pozwoli na uniknięcie zmianowości w SP 11, a także zapobiegnie konfliktowi prawnemu na linii Rada Miejska – Wojewoda, bowiem gdyby każda ze stron pozostała przy swoim stanowisku, formalnie wszystkie gimnazja byłyby wygaszane od przyszłego roku szkolnego i nic nie powstałoby w ich miejsce (do czasu rozstrzygnięcia sporu w sądzie administracyjnym przewidującym dwie instancje), co byłoby najgorszym rozwiązaniem.

- Pismo Kuratora zawiera już pozytywną opinię w tej sprawie, co jest wystarczającą przesłanką do podjęcia pozytywnej decyzji przez Wojewodę Dolnośląskiego. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta na swojej najbliższej, piątkowej sesji – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w tej sprawie zaplanowana jest na najbliższy piątek (31.03, godz. 9:00), a więc ostatni dzień przewidziany ustawą do zatwierdzenia sieci szkół w związku z reformą likwidującą gimnazja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group