Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6283
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zielone światło dla pięknej Młynówki

Czwartek, 11 marca 2010, 7:56
Aktualizacja: Piątek, 12 marca 2010, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zielone światło dla pięknej Młynówki
Fot. Angela
Pozytywną ocenę formalną przeszedł projekt rewitalizacji kanału „Młynówka” w Jeleniej Górze. Wniosek obecnie trafił do oceny merytorycznej. Ogólny koszt inwestycji to ponad 7,5 mln zł, z czego ponad 4 mln 300 ma stanowić dofinansowanie.

W planach rewitalizacji kanału Młynówka, który od lat daje się mieszkańcom turystom we znaki smrodem i brudem, jest przede wszystkim udrożnienie i odbudowa samego kanału oraz zagospodarowanie terenu wokół niego.

– Ma tam powstać promenada spacerowa, kanał „Młynówka” ma być zrekonstruowany. Pojawią się chodniki, ścieżki spacerowe i rowerowe, ławeczki i oświetlenie, miejsca do zaparkowania rowerów. Będzie zwiększony przepływ wody, by ona nie stała w korycie kanału, tak aby ten teren w ścisłym centrum miasta nie był miejscem straszącym, ale miejscem wypoczynku.
W ramach innego, dużego projektu realizowanego przez Wodnik, mają być zlikwidowane wszelkiego rodzaju ujścia kanalizacyjne - Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Przed nami tylko ocena merytoryczna, która jest związana ze zgodnością z wymogami programu operacyjnego. Z uwagi na to, że Lokalny Program Rewitalizacji został już przyjęty przez Urząd Marszałkowski, szanse na przyznanie środków i na realizację są bardzo duże. – Nie zdarza się by na etapie oceny merytorycznej odrzucano wnioski – mówi wiceszef miasta.

Termin ogłoszenia przetargów planowany jest na wiosnę, a rozpoczęcia prac kilka tygodni później. Cała rewitalizacja Młynówki przewidziana jest natomiast na dwa lata, zakończy się więc w 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group