Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6770
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Zielona ławeczka" w Goduszynie

Wtorek, 30 maja 2017, 8:47
Aktualizacja: 8:52
Autor: Marysia Jęczmyk
Jelenia Góra: "Zielona ławeczka" w Goduszynie
Fot. Użyczone
Tradycją w Goduszynie stało się już organizowanie w maju "Dnia Sąsiada". Tematyka tych spotkań jest różna a każdy może zaproponować coś od siebie. Były wspólne spacery i wycieczki po najbliższej okolicy, rozgrywki sportowe, "Dzień Jaskiniowca", spotkanie w stylu PRL, były też wspólne prace użyteczne na rzecz dzielnicy np. wytyczanie tras spacerowych i oczyszczanie szlaków pieszych, a w tym roku świętowaliśmy powstanie skweru pn. "Zielona Ławeczka".

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Goduszyn aplikowało o grant z programu ogłoszonego przez Bank Ochrony Środowiska i zdobyło go. W wyniku uzyskanych środków i pracy mieszkańców powstało to urocze miejsce, gdzie można odpocząć wśród zieleni przyrody i podziwiać piękny krajobraz górski.

Skwerek "Zielona Ławeczka" powstał dzięki nieocenionej pomocy wszystkich osób zaangżowanych w stworzenie tego niezwykłego miejsca.

Serdecznie dziękujemy Fundacji BOŚ, dzięki której powstał nasz projekt, a także naszym partnerom: Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK", Fundacji Orange, Stajni Rybnica, Panu Grzegorzowi Botur oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom ul. Goduszyńskiej.

Tegoroczny Dzień Sąsiada zakończył się wspólną, urokliwą biesiadą przy ognisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group