• Środa, 22 stycznia 2020
  • Godz. 14:40
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 8577
  • Zalogowanych: 23
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Zielona ławeczka" w Goduszynie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 maja 2017, 8:47
Aktualizacja: 8:52
Autor: Marysia Jęczmyk
Fot. Użyczone
Tradycją w Goduszynie stało się już organizowanie w maju "Dnia Sąsiada". Tematyka tych spotkań jest różna a każdy może zaproponować coś od siebie. Były wspólne spacery i wycieczki po najbliższej okolicy, rozgrywki sportowe, "Dzień Jaskiniowca", spotkanie w stylu PRL, były też wspólne prace użyteczne na rzecz dzielnicy np. wytyczanie tras spacerowych i oczyszczanie szlaków pieszych, a w tym roku świętowaliśmy powstanie skweru pn. "Zielona Ławeczka".

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Goduszyn aplikowało o grant z programu ogłoszonego przez Bank Ochrony Środowiska i zdobyło go. W wyniku uzyskanych środków i pracy mieszkańców powstało to urocze miejsce, gdzie można odpocząć wśród zieleni przyrody i podziwiać piękny krajobraz górski.

Skwerek "Zielona Ławeczka" powstał dzięki nieocenionej pomocy wszystkich osób zaangżowanych w stworzenie tego niezwykłego miejsca.

Serdecznie dziękujemy Fundacji BOŚ, dzięki której powstał nasz projekt, a także naszym partnerom: Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK", Fundacji Orange, Stajni Rybnica, Panu Grzegorzowi Botur oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom ul. Goduszyńskiej.

Tegoroczny Dzień Sąsiada zakończył się wspólną, urokliwą biesiadą przy ognisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Sąsiad 30-05-2017 11:31
Super będzie gdzie winko wypić
~Sąsiadka 30-05-2017 14:06
Przydało by się takie stowarzyszenie w miejscowości Miłków. Lecz tam w tej miejscowości mieszkają same lenie, więc dlatego niemal nic się nie dzieje. Brak jakiegokolwiek zaangażowania w własną wieś, charytatywnie. Nic dziwnego skoro mają bałagan i śmietnik wokół swojego ogrodzenia co druga posesja wzdłuż płotu.
~mieszko. 30-05-2017 15:41
Goduszyn administracyjnie nie jest wsią tylko miastem i ma radnego który zasiada w Urzędzie i jest poplecznikiem Zawiły więc nic nie bierze się z niczego
~qwerty 30-05-2017 21:10
Drogi mieszko. możesz spokojnie zakasać rękawy, poszukać pomysłu przekonać mieszkańców i do dzieła. Wspieranie Zawiły jaki piszesz, czy też nie, nie ma w tym wypadku nic do rzeczy. Powiem więcej mieszkańcy przeklęli władze, która pozwoliła były staw zasypać śmieciami!
~derik 31-05-2017 12:21
Panie "mieszko" co racja to racja. Należy otwarcie powiedzieć, że Goduszyn jest nie tylko miastem ale stanowi Aglomerację Goduszyńską. Jedną z Dzielnic Goduszyna jest Jelenia Góra wraz z licznymi przynależnymi do niej mniejszymi ośrodkami miejskimi takimi jak Cieplice, Sobieszów, Jagniątków, Grabarów, Maciejowa, Zabobrze. A ławeczka jest centrum świata;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group