Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 6134
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgrzyty budżetowe

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 20 lutego 2007, 16:14
Autor: (m)
Fot. (m)
Rada Miejska Jeleniej Góry uchwaliła we wtorek budżet dla miasta na rok 2007 głosami Platfotmy Obywatelskiej, Lewicy i Demokratów oraz Naszego Domu. PiS i Wspólne Miasto głosowali przeciw.

– Budżet kompromisu, otwierający drogę do realizacji zadań zaplanowanych na nadchodząca kadencje – jak określił go prezydent Marek Obrębalski. Projekt budżetu był jeszcze dziełem ustępującego prezydenta Józefa Kusiaka.

Prezydent Obrębalski oraz komisje rady wprowadzili do tego projektu liczne autopoprawki, zwłaszcza po stronie planowanych wydatków. Ostatecznie uchwała budżetowa zamyka się kwotami: - 305 mln zł po stronie dochodów; 359 mln zł po stronie wydatków; 53 mln złotych deficytu.
Prognozuje się w 2007 roku zadłużenie miasta na poziomie ponad 37 proc dochodów jest to kwota 121 mln zł.

Rada w uchwale wyposażyła prezydenta w duże uprawniania finansowe. Może on samodzielnie dokonywać zmian w obrębie rozdziałów i paragrafów budżetu bez zwoływania w tym celu sesji, a także może samodzielnie zaciągać pożyczki na sfinansowanie deficytów bieżących do 32 mln zł (ok. dziesięć procent dochodów budżetu).

Jak się spodziewano budżet został przyjęty czternastoma głosami radnych PO, SLD oraz Nasz Dom. Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnego Miasta, którzy ciężko znoszą niezaspokojone pretensje tyczące obsady stanowisk wiceprezydenta i wiceprzewodniczących rady, głosowali przeciwko przyjęciu uchwały budżetowej.
Radni z klubu PiS najdłużej okupowali mównicę wygłaszając liczne krytyki albo natury ogólnej - „ten budżet nie załatwia niczego”, albo szczegółowej pod adresem wydatków bieżących.
Budżetu po stronie dochodów żaden radny nie zakwestionował, gdyż generalnie wychodzi się z założenia, że dbałość o dochody to zmartwienie prezydenta.

W zasadzie nie odnoszono się do najważniejszej pozycji wydatków – na inwestycje miasto wyda 152,5 mln złotych czyli połowę dochodów. Targi szły o poszczególne pozycje w wydatkach bieżących - „należy więcej dać policji”, „więcej na kulturę w Cieplicach”, „więcej na zakup wozu bojowego dla jednostki OSP w Sobieszowie” itp.

Najwięcej jednak emocji wzbudziła dyskusja na temat wysokości dotacji dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Jak wiadomo trwa ta spór zbiorowy. Strona związkowa grożąc strajkiem domaga się 300 złotych podwyżki dla każdego pracownika.
Obecnie średnio na rękę w MZK bierze się po 1,7 tys. zł. Dyrektor MZK Marek Woźniak jest skłonny negocjować do 50 złotych, gdyż na więcej – jego zdaniem - nie pozwalają realia finansowe zakładu. Strony się usztywniły i w rozmowach zapanował impas. Radni PiS, głównie Krzysztof Mróz chcieliby, aby budżet miasta wziął na siebie cały ciężar zaspokojenia apetytów płacowych pracowników MZK.

Na takie chciejstwo kubeł zimnej wody wylała przewodnicząca komisji budżetowej Zofia Czernow. Powiedziała, że rada uchwala, oczywiście, budżet płac w MZK, ale za poziom płac odpowiada zarząd zakładu i zarząd powinien znaleźć w dochodach firmy środki na podwyżki.
Rada może zakład trochę wspomóc (dano dotację na dwuprocentowa podwyżkę - m), ale nie można się rozdrabniać na wydatkach bieżących. Budżet powinien być tak skonstruowany, aby cały jego wielki potencjał skierowany był na inwestycje, na rozwój miasta.

Prócz uchwały budżetowej radni przyjęli na sesji 20 lutego szereg uchwał tzw. okołobudżetowych. M.in. podwyższono ceny biletów MZK o 4 grosze, opłaty za przedszkola i żłobki o 5 złotych miesięcznie, a opłaty za miejsce na cmentarzu komunalnym o 2 procent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~Widz 20-02-2007 16:29
Nie przegłosowano podwyzek MZK Budzet został przedłożony przez poprzedniego prezydenta nwa rada zgłosiłą szereg poprawek które uwzglednil obecny prezydent m.in 1.5 mln na remonty mieszkan komunalnych 2,8 mln na remonty drog 100tys na kluby sportowe (bedace w tak trudnej sytuacji) znaczne srodki poszly tez na przygotowanie dokumentacji do remontu drog np Malcuzynskiego, na dokumentacje pod inwestycje w cieplicach (baseny termalne i aquapark), pod budownictwo mieszkaniowe na remont domu dziecka, domu pogodna jesien oraz na zalatwienie kwesti wyelwania rzeki Kamiennej i innych ciekow wodnych I niech mi teraz którys z radnych PIS i WM powie dlaczego głosowal przeciwko zwiekszeniu środków na remonty dróg, na sport, remonty w oswiacie, mieszkan komunalnych czy remont domu dziecka? Slucham?? Jesli najpierw zgłązsali poprawki ktore zostały w 99% uwzglednione to dlaczego nagle głosowali przeciw? Chyba w mniejszej wartosci mieli dobro mieszkanców a bardziej interesowały ich inne rzeczy, szkoda tylko ze az Pani Posel M Machałek musiala przyjezdzac aby sprawdzac czy głosowali tak jak nalezy;)) tak ma wygladac samorządnosć w jeleniej górze i demokracja dla dobra mieszkanców? Wstyd
~jelgór 20-02-2007 16:35
Świetny artykuł, choć nie wiem, kto jest autorem, ale prawdziwa dziennikarska klasa (relacje z polityki na Konkurencji24.pl bijecie na głowę). Czyta się jak kryminał- z zapartym tchem. Oby więcej takich artykułów, żeby zwykli ludzie zrozumieli, jak funkcjonuje samorząd! Autor, autor!
~Zdumiony 20-02-2007 16:46
W poprzedniej kadencji też tak było.Niektóre ugrupowania forsowały własne wnioski na posiedzeniach komisji Rady Miejskiej/nie chcę powiedzieć,że załatwiały swoje,często indywidualne interesy/, a potem,na sesji,kiedy te wnioski prezydent wprowadził,głosowały przeciw budżetowi.Obserwatorzy obrad nie mogli wówczas wyjść ze zdumienia.Jak widać ta choroba nadal Radę gnębi.
~mirek 20-02-2007 17:10
skandal!!! powstała koalicja PO SLD!!! A tak Obrębalski sie zapierał ze tak nie będzie!!! PO nas oszukało a Jelenia Góra nadal będzie czerwoną kotliną!!! Teraz oprócz kolesiostwa będziemy jeszcze mieli nepotyzm... tragedia... Współczuje radnym PO, szkoda że zgadzacie się na taki układ z baronami SLD Szmajdzińskim i innymi towarzyszami z PZPR
~Kamil 20-02-2007 17:43
Za mało im Obrebalski dał stanowisk w Radach Nadzorczych. nie dostali też funkcji wiceprezydenta to się WYPIELI !!! Bo wiadomo ci z PiSu biorą wszystko albo nic, To oni są ostatnimi sprawiedliwymi...a reszta to Żydzi, masoni i wstrętni liberałowie, którzy nigdy nic nie chcą OBIECAĆ!!!!
~kazimierzp 20-02-2007 17:53
Niektórzy nauczeni są pracować w stanie totalnej negacji! Nie potrafią budować, szukać kompromisów - czyli porozumienia. Gdyby tak tym tylko którzy negują dać władzę, dać możliwości realizacji swych haseł to chyba by oniemieli, zatrzymali się w swych działaniach i zaczeli szukac możliwości być za, a nawet przeciw!?! Obserwując to co się dzieje w polskim rządzie, w tym co się wokół niego dzieje to dla nich rządzenie to sztuka wywoływania jedynie konfliktów, a nie pracy pozytywistycznej na rzecz mieszkańców! Mamy w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry takich miałkich naśladowców! Może kiedyś doczekamy się prawdziwych mężów stanu! Ale czy w tej kadencji?
~Makabra 20-02-2007 17:57
Niezly burdellllo w tej radzie mamy! Jak ma w ogole powstac koalicja PO-PiS-WM???? Dla mnie PO zawiazalo juz sobie petle na szyje, Obrebalski nie potrafi sie zdecydowac pomiedzy SLD, a WM. Skonczy tak ze dostanie od jednych i drugich kopa w d... gdy kazdy z nich zalatwi swoje biznesy! Zostanie mu jedynie napisac Plastusiowy Pamietnik!
~Kuba 20-02-2007 18:16
a kiedy w koncu na klub dacie??jak cos sie ruszy w naszej pilce, np. jakies awansy to z tego tez poplyna(moze to do panow wlodarzy dotrze)korzysci finansowe...
~el Griton 20-02-2007 18:25
No poszę, a tak się pan Obrębalski wypierał , że nie wejdzie w układy z SLD!
~wersal 20-02-2007 18:27
wersal odkładamy na bok- TO DRAŃSTWO PANIE OBREBALSKI!!! Zwyczajne draństwo. Z tymi kusiakani zastojem gospodarczym, nierozliczonymi przetargami. To Pana 1 i ostatnia kadencja...
~spider 20-02-2007 18:37
PO + postkomuniści będą rozdawać karty więc mamy nową jakość. Polegać chyba będzie na połączeniu kolesiostwa (SLD) i nepotyzmu( PO ) jeleniej gratulujemy prezydenta. Prystrom wróc
~Wojtek 20-02-2007 18:37
Niech mi ktoryś z radnych PIS i WM powie dlaczego nie miałaby być w tym roku remontowana moja ulica? Bo co? Bo budzet to sprawa polityczna? Ludzie opanujcie się to jest nasze miasto, mieszkańców a głosowanie nad budżetem to głosowanie które środki na jakei cele przeznaczyć Widac niektórym wydaje się ze robią WIELKą POLITYKę i ze są politykami a na pierwszym miejscu powinni byc ludzmi i jeleniogórzaninami Niech mi pan Mróz i Sajnog powiedzą dlaczego są przeciw remontowi Muflona i Teatru Zdrojowego?? Jeśli jakaś koalicja powstała to chyba PIS i WM a jak się taka koalicja skończyłą w lecie każdy wie jak jedna grupa zrobiła drugich w konia i jak się dowiedzieli z radia hahahahah ze popierany przez nich kandydat nie startuje juz;))) Teraz jest koalicja PIS i WM czyli koalicja negująca wszystko widać wychodzą z założenia ze trzeba wszystko negowac bo jeszcze inaczej może sie Obrębalskiemu udać i potem mało kto na nich zagłosuje Jak PO niby ma byc w koalicji z SLD skoro Obrebalski zwolnil Lipinskiego, Bajurny, Jaskolskiego itd ?? Ktos kto tak uwaza to chyba ..... Dlaczego radni PIS I WM nie głosowali za budzetem z zmianami ktorzy SAMI zgłosili?? Odpowiedz jest prosta bo chodziło wyłącznie o stołki a ze nie dostali za głosowanie za remontem dróg dla mieszkańców stanowisk to sie obrazili....i KONIEC Z POLITYKą W JELENIEJ OCZEKUJEMY ZMIAN NA LEPSZE A NIE BICIA PIANY I GłOSOWANIA PRZECIWKO WSZYSTKIEMU DLA ZASADY ZA URAZONą DUME I AMBICJE i powiem jeszcze jedno Jak to jest ze PIS i WM nie są w porozumieniu z PO skoro ich ludzie zostali powołąni do rad nadzorzcych? Czyzby Pan Klesta i Szymanski nie byli już w PISie? A moze Pan Gierus nie jest juz w WM? Bo jesli są nadal to rozumiem ze albo ktos im zrobil zart i bez ich wiedzy powołał do rad nadzorczych albo ze teraz zrezygnują
~bary33 20-02-2007 18:37
PiS jeleniogórski dziś mnie załamał! Absolutny brak profesjonalizmu. Błe! Wspólne Miasto rozumiem - zawsze przeciw, zawsze źle, zawsze mają pod góre - znamy ich pochodzenie i ich elektorat, przykra historia ale cóż stało się... Ale PiS - samopodniecanie się Krzysia Mroza i jego samozaspokajanie na mównicy przy nieustannym zerkaniu na panią poseł ( czy widzi?, czy słucha?, czy dostanę partyjny awans?), jego tupet i bezczelność - OBRZYDLISTWO!!!!!!!!!!!!!
~wyborca 20-02-2007 18:56
Panowie z pis i wspólnego miasta jak długo tak będziecie krytykować.Wydaje mi sie ,ze do czasu aż dostniecie odpowiednie stanowiska i wpływy na decyzje, ale pamietajcie,że DOBRO MIASTA "jest tu najbardziej porządane. Weście sie do pracy, a nie tylko wiecznie krytykujecie i szukacie u wszytkich błedów tylko nie usiebie.Czy nie potraficie wspólnie poprowadzić to miasto do rozkwitu.
~czerwoni 20-02-2007 18:57
chodzi o stołki??? A kto zatrudnił szwagirekę OBREBASKI??? A czyja żona pracowała za Kusiaka w urzędzie?? i pracuje nadal??? OBREBALSKIEGO Komu chodzi więc o stołki??? dla PO miasto to chyba firma -- prywatna
~monia 20-02-2007 19:14
no niezły burdel i nie kompetencja w dodoatku prawnicy pana prezydenta popełniaja karygodne błedy wywalaja wszystkich naczelników itd ok ale dali im wypowiedzenie 3 misieczne a wg prawa powinni 6 miesieczne sprawy juz sa w sadzie pracy i beda sie ciagneły i ciagneły..... koszmar jakis normalnie
~Janina M. 20-02-2007 19:24
Jelonka, jesteście tendencyjni! Szkoda słów, sądziłam, że mogę liczyć na bezstronną, rzetelną ocenę dzisiejszej sesji, plusy i minusy nowouchwalonego budżetu! Jestem zniesmaczona! Zero obiektywizmu!
~Zdziwiony 20-02-2007 19:30
O co tu chodzi? Czyzby pan Mroz i pan Sajnog dostali za malo stolkow dla swoich poplecznikow, ze radni z ich ugrupowan zaglosowali przeciw budzetowi. A moze panowie Mroz i Sajnog nie dodzwonili sie do swoich mocodawcow (Lipński i Prystrom), bo sami nigdy nie mieli wlasnego zdaniai nie wiedzili jak maja zaglosowac.
~Tomasz 20-02-2007 20:09
W ostatnich poczynaniach klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnego Miasta sporo jest zakłamania i nieszczerych intencji. Pokusić można się nawet o stwierdzenie, że to działania schizofreniczne, bo jak można wytłumaczyć sytuacje, w której głosuje się wbrew swoim poprawką budżetowym. Nie kto inny jak radni WM i PiS ostatnimi czasy wypracowywali w czasie prac komisji zmiany w projekcje budżetu, które w większości zostały uwzględnione. Ich stanowiska do niedawna były zbieżne z założeniami budżetowymi. Co stało się takiego, że nagle o tym zapomnieli i o 180 stopni zmienili swoje stanowiska - może to z powodu jakiegoś dziwnego wirusa, tego samego, który dopadł pana Leszczyka radnego PiS przewodniczącego komisji oświaty i wychowania. Biedakowi nie pozwolił wypracować stanowiska komisji wobec budżetu. Jakoż to musiała poczuć się pani poseł Machałek spoglądając na nieudolnych radnych PiSu.
~mov25 20-02-2007 20:25
zgadzam się z poprzednikiem tak właśnie jeden wielki bur... mamy a miało być tak lepiej
~pozytywista 20-02-2007 20:44
Mirek i Makabra w swoim wąskim zacietrzewieniu nie przyjmują do wiadomości starej prawdy,że niezgoda rujnuje.W imię jeleniogórskiej racji stanu polityczne waśnie nie mają sensu.Liczy się interes mieszkańców !!!Nie naśladujcie nienawiści obecnego układu politycznego.
~Zosia 20-02-2007 20:57
Ale dno! a tak się zarzekał!
~Koalicjant 20-02-2007 21:01
a Ja wam mówię ,że Łojek bedzie wickiem 27 lutego i koalicja będzie 27 luteego !
~ponury grabarz 20-02-2007 21:23
A ja mówię, że nie 27 Lutego, a 30.
~janorw 20-02-2007 22:06
Widzę, że tak jak na VII sesji Rady Miejskiej, byli zatwardziali i trwali w oślim uporze, niektórzy radni(czyt. PiS (!) i WM), podobny klimat wyczuwa się również, w niektórych postach. Sznowni, niby wszystkim Wam zależy na dobru naszego miasta, a zrobilibyście wszystko, by ztlko zamieszać, oskarżać, przytaczać bzdurne argumenty, nie mające nic wspólnego z budowaniem, lecz wręcz przeciwnie, rujnowaniem. Myślę, że taki mierny politykier (nie wyłączając niektórych radnych), który zabiera głos, by tylko coś powiedzieć, by zamieszać i zburzyć nadaje się tylko na radnego do Koziej Wólki. Dziś na sesji, widać było wyraźnie, jak radni, zapewniający w kampanii wyborczej, jak bardzo zależy im na rozwoju Jeleniej Góry, pokazali wszystkim (również, by "zapunktować" przed panią poseł z PiS, która obecna była na sesji) jak niskimi pobudkami kierują się, wyłącznie dla swojego interesu. Gotowi byli nawet zerwać całą naradę (sesję), bo ponoć o jeden dzień później dostali projekt budżetu i nie zdążyli się z nim zapoznać. Boże, gorzej niż dzieci w piaskownicy, nie mówiąc już o niektórych wypowiedziach, za które niejednokrotnie sam się wstydziłem. I cóż, to, że chcemy coś robić w Jeleniej Górze dobrego, to jest bratanie się z lewicą, to że komuś zależy na tym by nie krecić sie jak g...o w przerębli, lecz iść do przodu, to źle ? Kochani, jeszcze długo nam wędrować w tej "krainie demokracji", by dotrzeć do Edenu, lecz nie poddawjmy się, idźmy dalej ... Pozdrawim
~kachna 20-02-2007 22:27
Ale duże brawo dla Pani Czernow za kubeł zimnej wody dla MZK!!!
~tymon 20-02-2007 23:25
srutututu. drodzy państwo prezydent miał 3 miesiące na rozmowy widocznie nie potrafi nic zbudować dla naszego miasta. albo jest tak że musuiał zapłacić za poparcie udzielone mu przez Kusiaka
~m13 21-02-2007 1:54
mowcie co chcecie ale jedyna profesjonalna radna to pani czernow...ps.prosze o ankiete gdybym mial powierzyc w zarzad swoj majatek/jesli bym mial/ to komu..wariant A-pani czernow wariant B-pan mróz..he he
~wiola 21-02-2007 7:16
ala
~wyborca 21-02-2007 8:56
Odczepcie się wreście od żony Prezydenta,czy dlatego ,że pracuje w UM to musi odejść,jest zwykłym robolem . Kiedy ona była pracownikiem UM to obecny Prezydent chyba nigdy nie myślał ,że nim zostanie.Nie jestem żadnym poplecznikiem czy znajomym Prezydenta poprostu patrze na to wszystko jako zwykły mieszkaniec miasta J.G.,czy ta zawiść musi trwać.Już czerwoni nie rządzą i też ci żle,chyba jesteś człowiekiem który wiecznie szuka sensacji , a być może członkiem pis lub wspólnego miasta.
~PiSiorek 21-02-2007 9:35
CIEŻKO BĘDZIE RZĄDZIĆ PO BEZ KOACLICJI. PRZY KAŻDYM, POWAŻNIEJSZYM GŁOSOWANIU BEDĄ KŁOPOTY. SZKODA, BO BYŁA SZANSA ZMIENIC TO MIASTO...
~obserwator 21-02-2007 9:39
Kto rządzi PIS-em w Jeleniej Górze? Chyba Pan Łojek. Co prawda człowiek po studiach (podobno "leśnych") ale klasy za grosz. Jestem ogromnie zawiedziony jego poczynaniami. Jeśli zostałby wiceprezydentem dla dobra utworzenia koalicji, to byłaby to kompromitacja układu rządzącego.
~obserwator 10 21-02-2007 10:12
Ludzie, przecież wiele co tu piszecie to czysta demagogia. 1.Za budzetem głosowali ci co go napisali czyli Kusiak i Obrebalski ( czytaj SLD + PO). PiS i WM ani budzetu nie pisali, ani nie mieli na niego wiekszego wpływu, ani nie są w koalicji. 2.To że radni PiS i WM głosowali przeciwko budzetowi to nie oznacza przecież ze są przeciwko remontom dróg czy teatru. Gdyby przyjąć taka argumentacje to należało by powiedzieć ze PO i SLD są przeciwko podwyżkom dla nauczycieli czy policjantów bo przecież w sejmie głosowali przeciwko budzetowi państwa a te podwyzki tam sa zapisane. DEMAGOGIA CZYSTEJ WODY 3.Radni PiS zwracali uwagę na brak pieniędzy na podwyżki dla pracowników MZK. Pracownicy domagają się podwyżek które będą kosztować miasto ok 1 mln zł a w budzecie zagwarantowano jedynie ok. 120 tys złotych czyli blisko 10 razy mniej. Teraz są trzy wyjścia : albo podwyżek nie będzie lub będą symboliczne, albo trzeba będzie w trakcie roku nowelizować budzet albo dać podwyżki kosztem zawlniania pracowników z MZK. To co mówiła czernow że mozna znaleść oszczędnośći i dać podwyżki to nieporozumienie gdyz MZK to zakład budzetowy a nie spółka i jest on w 100% finansowany z budzetu miasta. Oszczędności pewnie jakieś mozna znaleść ale niewielkie i na pewno nie pokryja oczekiwań płacowych pracowników. 4.Do Barego 33, który zarzuca radnym z PiS brak profesjonalizmu- to właśnie radni PiS ( Mróz) zwrócił na sesji uwage iz w projekcie uchwały o podwyżce cen biletów nie zachowano 50% ulgi dla np. studentów przy sprzedaży biletów u kierowcy.a za wykrycie błędu osobiście na sesji radnemu Mrozowi dziękował Prezydent Łużniak. Węcej OBIEKTYWIZMU zyczę.
~Pesymista 21-02-2007 10:32
Brak elit,brak profesjonalizmu,brak dobrej woli,brak minimum etyki,obłuda,jakiej nie ma w żadnym podręczniku psychologii,literaturze,czy filmie.To się musi rozpaść.Takie są obiektywne prawa przyrody.
~po wcy 21-02-2007 10:36
chłopaki wy się zastanówcie. czy jest sens bronić tego [o zgrozo] układy który zbudował Wasz prezydent??? tego chcieliście dla Jeleniej Góry???gdzie wasz idee- a wiem że je macie, dlatego proszę- zastanówcie się czy to będzie dobra dla miasta...
~mm 21-02-2007 10:42
To było do przewidzenia, że prezydent mista nie poradzi sobie w radzie, poniważ nie miał na to czasu . dlaczego? 1. bo w czasie gdy powinien zajmować się prezydenturą dorabia na boku na uczelni. 2. kłopotami z zatrudnieniem szfagierki. 3. zatrudnieniem nielegalnie radcy prawnego pana p. mam wrażenie iż pan Obrębalski ma kłopaoty na uczelni i uciekł na prezydenta. polityk zniego żaden umie tylko zatrudniać konowałów jak pan p. rocznie na pana p i tych nieudolnych radców z budżetu miasta wydajemy jako mieszkańcy 240 tys. złotych. to skandal. powinien pan radca p wylecieć z urzędu na zbity ....
~monisia 21-02-2007 10:45
janorw, a dlaczego właśnie Ty miałbyś się wstydzić za wypowiedzi niektórych radnych? Ojciec jesteś czy co?
~bodzio 21-02-2007 11:16
Uważam, że dobrze się stało, że budżet miasta został uchwalony i że znalazły się w nim środki na niezbędne inwestycje i remonty. Nieważne jest dla mnie to które ugrupowania były za. Ważne czy to jest dobry budżet dla miasta. Natomiast istotne jest dlaczego niektóre ugrup[owania głosowały przeciw. Czy była to odmowa podyktowana względami merytorycznymi czy też chodzi o to,że podział "stołków" nie zadawala radnych tych ugrupowań. Myślę, że chodzi o to drugie. Prezydent Obrębalski powinien wyciągnąć wnioski z tej debaty.
~ktos 21-02-2007 11:21
wyborco, a kto czepia się tej kobity? Gdyby nie szanowny małżonek pomykałaby po Ratuszu niezauważona! Sam napisałeś, że do tego czasu była zwykłym robolem. Skąd ten szalony pomysł, aby nagle awansowała, czyzby nagle zabłysneła dodatkowymi umiejetnościami, wiedzą czy genalnymi pomysłami? Skąd pomysł na zatrudnienie szwagierki, z mizerniutkim dorobkiem w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Ciekawe co jeszcze wymyśli Pan Prezydent, jakie miejsce w Ratuszu szykuje dla córek? Ide o zakład, że będzie następna afera. Uczciwy człowiek nigdy akceptują układów kumoterskich!
~Przepros go jeszcze raz, Sam 21-02-2007 11:33
Jest koalicaj - winne PiS i WM Nie ma koalicji - winne PiS i WM. Oj, chlopaki z PO i SLD, macie chyba rozdwojenie jazni. No i dlaczego w artykule nie zostalo napisane, ze SLD poparlo budzet po tym jak prezydent PUBLICZNIE PRZEPROSIL KUSIAKA ZA TO, ZE GO SKRYTYKOWAL?? To bylo zenujace jak sie kajal na mownicy a byly prezydent siedzial rozparty i sie usmiechal... A co do budzetu: wiekszosc poprawek odnosnie remontow drog, oswiaty, sportu i kultury zglosilo WM:)
~Zdziwiony 21-02-2007 11:58
To jak WM zgłąszało większosc poprawek to potem głosowało przeciwko swoim pomysłom? HAHAHAH to dopiero schizofremia;) Jedna ręka zgłąsza poprawke a druga głosuje przeciw;)
~do Obserwatora 21-02-2007 12:03
Wlsnie to ze radni PIS i WM głosowali przeciwko buzdetowi i zwiększeniu srodkow na drogi i remonty oraz inwestycje oznacza ze Są PRZECIWNI TEMU w innym wypadku mogli WSTRZYMAC SIE OD GLOSU jak takich podstawowych rzeczy nie rozumiesz to wspolczuje
~wyborca 21-02-2007 12:19
do "ktoś" o tym ,że awansowała to nie wiedziałem,gdyż aż tak mocno nie interesuje sie tym sprawami, poprostu stanołem w obronie tej kobiety .Co do szwagierek i rodziny to masz rację.
~janorw 21-02-2007 12:21
Do Monisi Monisia, wstydzę się za wypowiedzi radnych, ponieważ są to nasi reprezentanci i powinni reprezentować jakąś klasę, a nie poziom miernoty. Nie chciałbym, również, by stało się tak jak napisał(a) Pesymista, (...To się musi rozpaść ...), a rzeczywiście, przy tym poziomie intelektu niektórych radnych (wnioskuję o tym z ich wypowiedzi), tak może sie stać.
~hindus 21-02-2007 13:52
Witam wszystkich forumowiczów! Szkoda że się tak stało i że okazazło się że pan Obrębalski nie potrafi budować... Nie potrafi także zachować się zgodnie z podstawowymi zasadami współczesnych demokracji... WSTYD DLA CAŁEGO PO
~do ktoś! 21-02-2007 15:22
Boże!! ludzie.... gdzie żona Obrębalskiego AWANSOWAŁA???? kto takie głupoty wypisuje??? dalej sobie kobicina siedzi na swoim stanowisku, ty samym od lat!! dzisiaj załatwiałam u niej sprawe!!! jesteście kompletna kompromitacja!!!
~zara 21-02-2007 15:24
Ludzie nie chodzi o żaden układ PO z SLD! Chodzi o budżet i to jak go najlepiej zaplanować!!! Poczekajmy teraz jakie bedą jego wyniki w 2007 roku!! I dajcie spokój z tymi "koalicjami" Chodzi o czysto matematyczno-ekonomiczne podejscie.
~Bambus 21-02-2007 17:21
I tak zrobia po swojemu/czy klamie/obsada juz sie zaczela
~gość 21-02-2007 19:10
transmitować wszystkie sesje rady miejskiej .niech ludzie sami widzą jakie szmaciarstwo sie odstawia niby tzw politykę. nie będzie trzeba komentarzy i relacji innych każdy sam oceni działalnośc radnych będzie póżniej łatwiej dać kopa tym najbardziej "mądrym"
~zawiedziona 21-02-2007 19:18
przykro, że komuchy podnoszą znowu głowę, a taką mialam nadzieję, że wreszcie wywali się komuchów na zbity ... i Jelonka przestanie być czerwona!i gdy w urzędzie miasta złoży sie papiery na konkurs na stanowisko to nikt nie będzie pytał czy jesteś komuchem!bo praca była tylko dla komuchów!już dość się nakradli,naładowali sobie kieszenie!Panie Obrębalski miał Pan ich powywalać....a co Pan robi!Szkoda było na Pana głosować bo jest Pan niesłowny!!
~hipolit 21-02-2007 19:25
witam wszystkich. szkoda mi Obrebalskiego... Znacie taki wierszyk małpa w kapieli???Szkoda jedna że naszym kosztem...
~FACIO 21-02-2007 19:33
ZOŚKA WYLAŁA KUBEŁ ZIMNEJ WODY NA MZK BO UNIEJ NA TRZY ZMIANY ZARABIA SIĘ 600 ZŁ A PODWYSZKE SWOIM NIEWOLNIKOM DAŁA 20 ZŁ TO I MAREK SWOIM MUŻYNOM DA 50 ZŁ NA ODCZEPNE
~szczęśliwy 21-02-2007 19:41
PiS i WM od tylu lat tylko krytykowali wszystko, że nie potrafią stworzyć nic konstruktywnego. Tylko niszczyć i działać destrukcyjnie. Hehe dobrze im tak, niech bedą w opozyji. A p. Leszczyk niech lepiej wraca do Piechowic, tam grono zadufanych nauczycieli patrzy w niego jak w obraz. I niech tak zostanie. W JG dostał się do rady TYLKO Z KLUCZA, bo zjamował pierwsze miejsce na liście PiS. A co sobą reprezentuje? Pozostawiam ocenę mieszkańcom JG.
~nie zaskoczony 21-02-2007 21:26
Cała PO i SLD to jedno i to samo . Przecież większość głosowała na OBRĘBALSKIEGO a głosy z KUSIAKA to gdzie poszły na P. Sajnoga może :)))
~Sobieszowianin 1-05-2007 12:11
Radni Jeleniej Góry najlepiej pomyśleliby o znalezieniu środków finansowych na zakup nowego samochodu bojowego dla strażaków z OSP Sobieszów, ponieważ obecny Star ma 24 lata i może w każdej chwili ich zawieść. Dodam, że to jest jedyny "beczkowóz" OSP w mieście Jelenia Góra.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group