Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 8484
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zgłoś się na Olimpiadę Młodego Handlowca

Poniedziałek, 24 października 2011, 9:24
Aktualizacja: 9:24
Autor: Angela
Do 13 listopada br. organizatorzy konkursu ekonomicznego dla szkół ponadgimnazjalnych czekają na zgłoszenia uczestników do I edycji Olimpiady Młodego Handlowca. W ekonomicznych łamigłówkach zmierzą się uczniowie z całego Dolnego Śląska.

I edycja Olimpiady Młodego Handlowca zorganizowana przez Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu poświęcona została ekonomii europejskiej, w szczególności tematom budżetu Unii Europejskiej, korzyściom i zagrożeniom wprowadzenia wspólnej waluty oraz przygotowaniom Polski do wejścia w strefę euro.

- Olimpiada ma trzyetapową formułę a uczestnicy pracują w trzyosobowych zespołach. W trakcie poszczególnych etapów Olimpiady drużyny rozwiązują testy wielokrotnego wyboru, otwarte problemy ekonomiczne, biorą udział w turnieju, a także przygotowują prezentacje multimedialne – wyjaśniają organizatorzy.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego na wygranych czekają atrakcyjne nagrody: aparaty cyfrowe, tablety, netbooki, smartfony, wycieczka do Warszawy połączona z atrakcjami w tym zwiedzanie Centrali NBP. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny i opiekuna jest czterodniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu lub Brukseli finansowany przez Biuro Poselskie Pani Lidii Geringer de Oedenberg. Zgłoszenia szkół i drużyn do Olimpiady dokonują komitety szkolne powołane przez dyrektorów szkół. Zgłoszenia te przyjmowane są do 13 listopada 2011 r. Wszelkie szczegóły dotyczące Olimpiady znajdziecie na stronie www.handlowa.eu.

Olimpiada uzyskała poparcie wielu instytucji w tym patronat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Wrocławia oraz Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group