Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6082
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zespół „Paka Buziaka” znów obsypany nagrodami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 września 2011, 11:43
Aktualizacja: 11:44
Autor: Angela/WK
Fot. Archiwum
Nagrodę specjalną oraz nagrodę im. Jerzego Michotka – takie laury z V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie przywiózł jeleniogórski zespół „Paka Buziaka” działający przy MDK Jelonek. Eliminacje centralne festiwalu odbyły się w miniony weekend w Krakowie.

Koncert galowy odbył się w krakowskiej PWST, a w finale zespół zaśpiewał z legendą polskiej piosenki, Jerzym Połomskim. Paka Buziaka był jedynym zespołem, który został wywołany przez publiczność do bisu.
- Rok temu zespół Paka Buziaka otrzymał na tym festiwalu I miejsce. To zmotywowało go, by w V edycji zaprezentować się w wersji wokalno – instrumentalnej. Dziewczyny same akompaniowały sobie grą na gitarze, fortepianie, skrzypcach, gitarze basowej czy klarnecie. Poza nagrodą specjalną zespół otrzymał propozycję od przedstawicieli Polonii wyjazdu i występu w Budapeszcie. Niestety ze względu zbieżność terminów i fakt, że dziewczyny z zespołu zaczynają rok akademicki, nie skorzystamy z tej ciekawej oferty – mówi Wiesław Kowalewski, opiekun grupy.
Piątego października br. natomiast zespół „Paka Buziaka” wystąpi w Świdnicy, gdzie powtórzy występ z Jasnej Góry. Tu zaprosiła ich Danuta Skalska, redaktor naczelna rozgłośni „Lwowska Fala” Polskiego Radia w Katowicach. Koncert poprowadzi artysta sceny krakowskiej, aktor, Wojciech Habela. W listopadzie zespół chce wystąpić również w Bytomiu, a w grudniu ma plany na wielkie kolędowanie.
- Jako dom kultury nie mamy jednak własnego środka transportu i jest to zawsze największy problem do pokonania – ubolewają dziewczyny i opiekun zespołu Wiesław Kowalewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

zakupynatelefon 28-09-2011 13:28
Wielkie brawa dziewczyny.Słuchałem was między innymi przy kościele na ul.Morcinka. Super!!! dużo sukcesów
~Ąga 28-09-2011 19:33
Gratulacje i pozdrowienia dla Pana Wiesia-dawne czasy"śpiewania" wspominam z wielkim sentymentem, śpiewacie pięknie, jesteście ładne i młode-wiele przed Wami-pozdrawiam Agnieszka N.
~manga 13-10-2011 23:47
świetnie dziewczyny, wielkie brawa! bardzo sie ciesze, ze mamy zdolną młodzież : )
~Baśka 12-11-2011 21:21
Dzisiaj miałam okazję poznać i posłuchać zespołu Paka Buziaka w Bytomiu,Dziewczyny jesteście wspaniałe.Zyczę dalszych sukcesów w pracy na scenie i serdecznie Was pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group