Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 7560
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zespół „Paka Buziaka” znów obsypany nagrodami

Środa, 28 września 2011, 11:43
Aktualizacja: 11:44
Autor: Angela/WK
Jelenia Góra: Zespół „Paka Buziaka” znów obsypany nagrodami
Fot. Archiwum
Nagrodę specjalną oraz nagrodę im. Jerzego Michotka – takie laury z V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie przywiózł jeleniogórski zespół „Paka Buziaka” działający przy MDK Jelonek. Eliminacje centralne festiwalu odbyły się w miniony weekend w Krakowie.

Koncert galowy odbył się w krakowskiej PWST, a w finale zespół zaśpiewał z legendą polskiej piosenki, Jerzym Połomskim. Paka Buziaka był jedynym zespołem, który został wywołany przez publiczność do bisu.
- Rok temu zespół Paka Buziaka otrzymał na tym festiwalu I miejsce. To zmotywowało go, by w V edycji zaprezentować się w wersji wokalno – instrumentalnej. Dziewczyny same akompaniowały sobie grą na gitarze, fortepianie, skrzypcach, gitarze basowej czy klarnecie. Poza nagrodą specjalną zespół otrzymał propozycję od przedstawicieli Polonii wyjazdu i występu w Budapeszcie. Niestety ze względu zbieżność terminów i fakt, że dziewczyny z zespołu zaczynają rok akademicki, nie skorzystamy z tej ciekawej oferty – mówi Wiesław Kowalewski, opiekun grupy.
Piątego października br. natomiast zespół „Paka Buziaka” wystąpi w Świdnicy, gdzie powtórzy występ z Jasnej Góry. Tu zaprosiła ich Danuta Skalska, redaktor naczelna rozgłośni „Lwowska Fala” Polskiego Radia w Katowicach. Koncert poprowadzi artysta sceny krakowskiej, aktor, Wojciech Habela. W listopadzie zespół chce wystąpić również w Bytomiu, a w grudniu ma plany na wielkie kolędowanie.
- Jako dom kultury nie mamy jednak własnego środka transportu i jest to zawsze największy problem do pokonania – ubolewają dziewczyny i opiekun zespołu Wiesław Kowalewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group