Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7842
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zespół Kolegium Karkonoskie AZS nareszcie w komplecie

Poniedziałek, 15 września 2008, 17:27
Aktualizacja: Wtorek, 16 września 2008, 11:08
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Zespół Kolegium Karkonoskie AZS nareszcie w komplecie
W jeleniogórskim turnieju zagrała niekompletna drużyna Finepharm KK AZS
Fot. Benny
Koszykarki Finepharm Kolegium Karkonoskie AZS, grając w różnych składach, w turnieju o puchar Września Jeleniogórskiego, wygrały z późniejszym triumfatorem tych zawodów – Dudą Leszno i przegrały minimalnie z CCC Polkowice oraz po dogrywce z Karą Trutnov.

Kibice spodziewali się, że w ostatnim spotkaniu nasze dziewczyny pokonają Czeszki, bo wystąpiły w najsilniejszym składzie. Już z Magdaleną Skorek oraz Słowenką Katariną Ristic. Zanosiło się na to, kiedy po dwóch wyrównanych kwartach jeleniogórzanki podkręciły tempo w trzeciej części meczu i prowadziły 41:30, by po akcji 2+1 Małgorzaty Babickiej na początku ostatniej kwarty prowadzić 44:34. To chyba uśpiło gospodynie, bo w następne pięć minut przegrały: 0:13 i choć walczyły ambitnie do końca, to doprowadziły tylko do remisu w normalnym czasie: 52:52. Jednak w dogrywce były słabsze od rywalek i ostatecznie przegrały to spotkanie.
Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Kara Trutnov 62:66 (18:15, 10:12, 13:7, 11:18 d. 10:14)
Finepharm: Joanna Szymczak - Górzyńska 18, Małgorzata Babicka 14, Ryan Coleman 13, Katarina Ristic i Magdalena Skorek po 7, Joanna Kędzia 3, Agnieszka Kret, Dorota Wójcik, Magdalena Gawrońska.

Zdobywcą pucharu Września Jeleniogórskiego została Duda Leszno, która pokonała CCC Polkowice 77:59.

Najlepszym strzelcem turnieju została Joanna Szymczak – Górzyńska (Finepharm KK AZS), najlepszą rozgrywającą - Edyta Krysiewicz (Duda Leszno) a zawodniczką - Jilian Robbins (CCC Polkowice).

Nasze zawodniczki grały różnie w tym turnieju, ale trudno mieć do nich i trenera o to pretensje, bo nigdy nie występowały w optymalnym zestawieniu. Dopiero dzisiaj Krzysztof Szewczyk, na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek o mistrzostwo ekstraklasy, dysponuje pełnym składem. Stało się tak, bo jako ostatnia przybyła do Jeleniej Góry - Erica Quigley i już dzisiaj weźmie udział w treningu z koleżankami nowego zespołu.
Jednak jeden element był najsłabszy we wszystkich meczach turniejowych. Nasze zawodniczki przegrywały większość pojedynków pod tablicami w walce o przejęcie piłki przy niecelnych rzutach. To należy zdecydowanie poprawić. Wie o tym trener Krzysztof Szewczyk, który i tak, jak mógł, znacznie poprawiał jakość gry drużyny. Jeleniogórzanki dzięki temu grały z meczu na mecz coraz lepiej.

Przypomnijmy, że E. Quigley (24 lata, 188 cm) jest absolwentką ST Cloud State University. W ostatnich rozgrywkach akademickich (2006/2007) zagrała w 28 meczach i miała niezłe rezultaty (średnio 24,5 pkt. i 11,6 zbiórek). W studenckiej lidze (NSAA 2), występując przez cztery sezony, była wysoko notowana, a w 2007 r. została wybrana zawodniczką roku NCAA2 i trzy razy znalazła się w pierwszej piątce tej ligi.
W ubiegłym sezonie, występowała w silnej ekstraklasie greckiej, w zespole APS Siemens i w 23 meczach miała średnio 15,9 pkt. i 7,8 zbiórek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group