Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9988
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żeromszczacy pełną gębą

Piątek, 31 października 2008, 15:57
Aktualizacja: Sobota, 1 listopada 2008, 8:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Żeromszczacy pełną gębą
Fot. TEJO
Ponad dwustu pierwszoklasistów z gimnazjum i liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze weszło dziś do społeczności uczniów popularnego „Żeroma”. Licealiści złożyli ślubowanie, gimnazjaliści zostali uroczyście pasowani przez dyrekcję placówki.

– Wiele w życiu będziecie składać obietnic i ślubowań. Jednak to jest szczególne: dzięki niemu stajecie się pełnoprawnymi uczniami szkoły – mówił Paweł Domagała do zgromadzonych w auli dziewcząt i chłopców uczęszczających do jednej z największych placówek dydaktycznych w Jeleniej Górze.

Przesłanie od nauczycieli i wychowawców klas odczytał Jan Owczarek. Przypomniał uczniom, że szkoła w polskiej Jeleniej Górze działa już od 63 lat, a przecież wychowała także kilkanaście roczników niemieckiej młodzieży. – W 2013 roku będziemy obchodzili 100-lecie naszego liceum – zaznaczył J. Owczarek dodając, że imię I LO im. Żeromskiego rozsławia wielu absolwentów. Wśród nich jest wiele znanych osób.

Marta Bokiej, w imieniu samorządu uczniowskiego, życzyła pierwszoklasistom wytrwałości. – Jeszcze jesteście na etapie poznawania szkoły i nowych kolegów, ale już niebawem szkolna codzienność może się wam dać we znaki – podkreśliła. I dodała, że dobrze by było, aby zapał pierwszoklasistów, który mają na początku, motywował ich jak najdłużej do działania.

Ceremonii pasowania na uczniów młodzieży z gimnazjum dokonał Paweł Domagała i jego zastępca Grzegorz
Lustyk. Spotkanie nie było jednak pompatyczne. Młodzież spontanicznie oklaskiwała koleżankę dodając jej otuchy, kiedy pomyliła się w recytowanym wierszu. Był też program artystyczny. Pierwszoklasiści z liceum zaprezentowali historię szkoły w satyrycznym wydaniu, a pierwszaki z gimnazjum – w żartobliwym skeczu – nawiązali do popularnego teleturnieju oraz filmów o… mafii.

ZSO nr 1 jest jedną z największych placówek oświaty w Jeleniej Górze. Uczęszcza tam ponad 1000 uczniów. Mało jest jeleniogórzan, którzy w jakimś sensie nie otarliby się o gmach przy ulicy Kochanowskiego. Bywa, że do szkoły chodzą poszczególne pokolenia jeleniogórskich rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
596
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group