Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6531
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żegnaj lato na rok!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 września 2007, 7:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Bogata oferta Młodzieżowego Domu Kultury na nadchodzące miesiące.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze sobotnie pożegnanie lata połączono z prezentacją placówki. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się, jak zaplanują sobie wolny czas po zajęciach szkolnych, mieli okazję zobaczyć, ile atrakcji czeka właśnie tutaj.
Zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, spektakle oraz śpiewanie to tylko niektóre z nich.

– Chcemy zaprezentować swoją placówkę, ponieważ mamy świadomość, że szkoły będą zachęcać swoich uczniów do zajęć pozalekcyjnych w placówkach oświatowych – powiedziała dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Danuta Sitek. Chcemy jednak pokazać, że warto do nas przychodzić.

Wprawdzie MDK adresuje swoją ofertę głównie dla dzieci początkowych klas szkół podstawowych, nie zapomina także o starszych jeleniogórzanach.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Atrakcyjna propozycja to zajęcia muzyczne (głównie nauka gry na gitarze), zespoły lokalne, zespoły rockowe, nauka gry na keyboardzie a także powracająca do tradycji placówki muzyka dawna, a w tym gra na fletach.
Istniejący przy MDK zespół Pro Musica Antiqua ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów.

Dla dusz artystycznych będą również zajęcia plastyczne i teatralne. Nie zabraknie tańca oraz zajęć dla umysłów ścisłych czyli mnóstwa komputerowej zabawy.
Dla najmłodszych natomiast pojawi się Akademia Malucha. To ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem oferta nieszablonowej opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Z zapisem pociech trzeba się spieszyć, bo miejsca szybko są rozchwytywane.

W sumie w roku szkolnym prowadzone będzie tu trzydzieści pięć kółek zainteresowań. Ale to nie jest koniec niespodzianek.
– W ramach tej bogatej oferty będą odbywać się u nas dodatkowo liczne konkursy, wystawy, happeningi, imprezy, plenery plastyczne i pokazy – mówi D. Sitek. – Dlatego uważam, że warto z dzieckiem podejść do nas, zobaczyć i tak jak już to zrobili inni nasi podopieczni, zakochać się w tym miejscu i w swoich pasjach – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group