Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6883
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zegarmistrz zakończył działalność. Czas się zatrzymał, ale ruszy!

Środa, 23 marca 2011, 8:37
Aktualizacja: 13:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zegarmistrz zakończył działalność. Czas się zatrzymał, ale ruszy!
Fot. TEJO
Zegar uliczny, o który przez lata dbał Mirosław Skowroński, zatrzymał się. Pan Mirosław przeszedł kilka tygodni temu na emeryturę, a czasomierz został bez gospodarza. Czasomierz ma zacząć działać za kilka dni.

Jeszcze kilka dni temu chodził, ale wieczorami już nie był oświetlony, jak to bywało w czasie, gdy zakład pana Mirosława Skowrońskiego funkcjonował. Kiedy gospodarz zakładu odchodził na emeryturę po 60 latach pracy, wyraził nadzieję, że miasto zadba o symboliczny czasomierz. Tak się jednak nie stało. Zegar zatrzymał się: wskazówki stanęły na godzinie drugiej szesnaście.

O sprawie poinformowaliśmy wczoraj prezydenta Marcina Zawiłę, który wyraził zatroskanie, że zegar nie chodzi. – Traktuję to jako interwencję. Zajmiemy się tą sprawą. Nie sądzę, aby utrzymanie zegara wiązało się z jakimiś wielkimi kosztami i mam nadzieję, że wkrótce czasomierz ruszy – zapowiedział Marcin Zawiła.

Zegar uliczny przy ul. 1 Maja jest ostatnim tego typu czasomierzem na trakcie śródmiejskim. Kilka lat temu, kiedy się zepsuł, Mirosław Skowroński ogłosił akcję zbiórki pieniędzy na naprawę mechanizmu, która spotkała się z licznym odzewem jeleniogórzan.

Tymczasem sam Mirosław Skowroński uspokaja, że zegar zostanie uruchomiony najpóźniej w nocy z soboty na niedzielę, kiiedy to zmieniamy czas z zimowego na letni. Czasomierzem mają opiekować się nowi dzierżawcy lokalu przy ulicy 1 Maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group