Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5302
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Zebrali 3 tony odpadów

Poniedziałek, 6 lipca 2020, 9:07
Aktualizacja: Czwartek, 9 lipca 2020, 8:42
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Zebrali 3 tony odpadów
Fot. użyczone
Ponad trzy tony elektrośmieci udało się zebrać podczas tygodniowej zbiórki dzieciom i młodzieży ze świetlicy wiejskiej Rudawy w Janowicach Wielkich. Dzięki akcji świetlicowicze pojechali na wycieczkę na górę Chełmiec.

Podczas zbiórki dzieci zachęcały dorosłych do przejrzenia strychów i piwnic, i wyczyszczenia wszystkich zakamarków z elektrogratów. Wielkiego wsparcia udzielił świetlicy tato dwóch uczęszczających do niej chłopców – Arka i Miłosza. Jerzy Jachimowski swoim samochodem zwoził wszystko w wyznaczone miejsca. Do akcji włączyła się Gmina Janowice Wielkie, promując ją i udostępniając miejsce na przechowywanie przekazanych elektrośmieci.

To już druga taka zbiórka zorganizowana przez janowicką świetlicę. Jej efekty były teraz znacznie lepsze, niż rok temu. Wśród zebranych elektrośmieci były m.in. pralki, lodówki i zmywarki.

Dzięki świetnym efektom zbiórki, dzieci z janowickiej świetlicy pojechały na kolejną wycieczkę w góry i wzięły udział w akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”. Tym razem wybrały się w Góry Wałbrzyskie i zdobyły Chełmiec. Tam też trafiła tabliczka z wizerunkiem orła będącego symbolem akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”. W drodze powrotnej posprzątali szlak górski.

Akcje "Śmieci skrzydeł nie mają" organizowane są wspólnie z Koalicją Recykling Górom, w skład której wchodzą liczne organizacje, firmy, osoby prywatne, górskie schroniska. Organizatorzy akcji dziękują organizacji odzysku Asekol PL oraz zakładowi przetwarzania Enviropol PL za pomoc w tegorocznej edycji.

Twoja reakcja na artykuł?

23
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group