Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8430
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdrowo i teatralnie u Młodych Duchem

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 10:01
Aktualizacja: Wtorek, 30 kwietnia 2019, 10:45
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Zdrowo i teatralnie u Młodych Duchem
Fot. Przystań Twórcza
Spotkania „Woda Życia, „Rewitalizacja–Odmłodzenie organizmu” oraz spektakl „Co widział kamerdyner” Teatru Norwida – to kwietniowe atrakcje, w których wzięli udział członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Zapraszamy na kolejne spotkania w maju 2019 r. Wstęp jest wolny.

Jak działa „Woda Życia” dowiedzieli się członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” podczas spotkania z Antonim Jarockim, naturoterapeutą. Nauczyciel naturalnych metod utrzymania dobrego stanu zdrowia, przedstawił charakterystykę i parametry „Wody Życia” oraz w jaki sposób zmieniać np. strukturę wody poprzez dźwięk. Antoni Jarocki jest współtwórcą urządzenia do wytwarzania „Wody Życia” o niezwykłej czystości i optymalnych dla organizmu człowieka parametrach, o której działaniu również opowiedział.

Podczas kolejnego spotkania Antoni Jarocki opowiedział o „Autorskim Programie Rewitalizacji-Odmłodzenia ludzkiego organizmu”. Naturoterapeuta - nauczyciel naturalnych metod utrzymania dobrego stanu zdrowia przedstawił autorski program suplementacji w oparciu o precyzyjną kwantową ocenę stanu zdrowia organizmu człowieka.

Na ostatnim spotkaniu Klubowicze obejrzeli doskonałą komedię w reżyserii Marka Siudyma „Co widział kamerdyner” Teatru Norwida. Wspaniałe kreacje aktorskie rozbawiły seniorów, a dynamiczna akcja trzymała wszystkich do końca w napięciu. Klubowicze poznali metaforyczną odpowiedź na tytułowe pytanie: „Co widział kamerdyner”.

Plan na maj 2019 r. Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

- 15.05.2019 r. o godz.13.30 - 60-lecie Karkonoskiego Parku Narodowego (zbiórka o godz. 13.00 na przystanku Osiedle Orle przy Biedronce, jedziemy autobusem nr 7 do Karkonoskiego Parku Narodowego ul. Chałubińskiego 23 (Sobieszów). Wstęp wolny (bilety autobusowe we własnym zakresie). Z okazji 60-lecia Karkonoskiego Parku Narodowego Leszek Skrętkowicz opowie o bardzo ciekawej historii KPN-u oraz o sztuce w Karkonoszach. Przy dobrej pogodzie odbędzie się również wiosenny spacer.

- 18.05.2019 r. o godz. 11.00 - Warsztaty dla rodzin z dziećmi z projektu 30. ro(c)k bez kurtyny oraz występy dzieci i seniorów z Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Wstęp wolny. Teren zielony przy boiskach Szkoły Podstawowej nr 6 ul. Cieplicka 74 Jelenia Góra. Uczestnicy warsztatów Tańce w Kręgu zaprezentują swoje umiejętności wspólnie z instruktorką tańca Agatą Szmigrodzką. Wystąpią również dzieci z Przystani Twórczej. Odbędą się również oryginalne warsztaty nawiązujące do czasów PRL-u.

- 22.05.2019 r. godz. 16.00 - Oswoić Samotność cz.2. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Anna Uznańska – psychoterapeutka, opowie o uzyskaniu świadomości tego co jest możliwe tylko w stanie samotności oraz co jest możliwe tylko w relacjach z ludźmi (o potencjale obu tych stanów). Prowadząca jest pod wrażeniem wpływu transformującej siły drzemiącej w ludzkich lękach egzystencjalnych i jej potencjalnego wpływu na jakość ich życia. Ćwiczenia podczas warsztatu „Oswoić Samotność”, realizowane metodą psychologii pracy z procesem, uświadamiają doświadczenia, które stają się naszym zasobem, z którego możemy korzystać w przyszłości. Warsztaty prowadzone tą metodą już po raz drugi angażują różne kanały: słuch, wzrok, ruch, ciało, relacje. Pozwala to na pełne rozwinięcie doświadczenia i uzyskanie świadomości osobistych oraz niepowtarzalnych predyspozycji.

- 29.05.2019 r. godz. 11.00 - „Tanecznym krokiem w Naturę”- spacer do stawów sobieszowskich i tańce w kręgu. Wstęp wolny (zbiórka pod Przystanią Twórczą). Wspólnie z Aleksandrą Iwko, członkinią Klubu Seniora „Młodzi Duchem”, udamy się na spacer do stawów sobieszowskich. Na miejscu wspaniała instruktor tańca Agata Szmigrodzka, prowadząca Tańce w Kręgu dla seniorów w Przystani Twórczej, poprowadzi plenerowe tańce. Będzie to wspaniała okazja, by odpocząć aktywnie na łonie natury.

- 9, 16, 23, 30.05.2019 r. godz. 10.30 - Śpiewy w Kręgu. Wstęp wolny. Miejsce: Przystań Twórcza.

Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań „Śpiewy w Kręgu”, które wraz z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” prowadzi jeleniogórska artystka Agata Szmigrodzka. Spotkania mają miejsce raz w tygodniu (w czwartki) w siedzibie Przystani Twórczej. Repertuar ustalają uczestnicy spotkań m.in. stare polskie hity i piosenki biesiadne.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group