Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8384
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zdolny - Zdolniejszy - Ślązak

Poniedziałek, 9 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:06
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
O dostanie się do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej nie muszą się martwić laureaci konkursów przedmiotowych „zDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA”.

W 10 konkursach przedmiotowych IV zDOLNEGO ŚLĄZAKA GIMNAZJALISTY aż 30 uczniów z miasta i powiatu jeleniogórskiego zdobyło laur na etapie powiatowym. Spośród nich trzech uczniów zostało podwójnymi finalistami: Justyna Turowska z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze (język polski i chemia) oraz Małgorzata Kędzior (język angielski i język niemiecki) i Paweł Totoń (matematyka i język angielski) z gimnazjum w jeleniogórskim „Żeromie”. Justyna Turowska została przy tym podwójną laureatką wojewódzkiego etapu zDolnego Ślązaka, Małgorzata Kędzior - laureatką z języka angielskiego, a Paweł Totoń - laureatem z matematyki. Po laur wojewódzki sięgnęli także: Anna Szczurowska z gimnazjum w „Żeromie” (język polski), Aleksandra Dobosz z Piechowic (język polski), Piotr Słomski z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze (historia), Bartosz Kryszkowski i Bartosz Czaban z gimnazjum w „Żeromie” (chemia), Iga Tobis z Gimnazjum nr 1 (chemia), Katarzyna Król i Maciej Przemyk z gimnazjum w „Żeromie” (geografia), Justyna Maniura z Gimnazjum nr 1 (język niemiecki) i Jakub Gramsz z cieplickiego gimnazjum (fizyka).

Dużą liczbą laureatów ostatniego etapu zDolnego Ślązaka może się również pochwalić powiat bolesławiecki. Na 13 finalistów w etapie wojewódzkim sześciu uczniów zostało laureatami: Kamil Wiśniewski z gimnazjum nr 3 w Bolesławcu (WOS), Konrad Pieszko z prywatnego gimnazjum w Bolesławcu (biologia), Aleksandra Jadach z gimnazjum nr 3 w Bolesławcu (biologia), Luis Probala z Osiecznicy (język niemiecki), Natalia Leniec z prywatnego gimnazjum w Bolesławcu (matematyka), Aleksandra Idzik z gimnazjum nr 2 w Bolesławcu (język polski).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group