Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9052
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdolna młodzież z „Sercem dla Żeroma”

Piątek, 13 lutego 2015, 10:27
Aktualizacja: Sobota, 14 lutego 2015, 7:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zdolna młodzież z „Sercem dla Żeroma”
Fot. Tomasz Raczyński
Absolutnymi gwiazdami VII Wielkiej Gali Charytatywnej, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Serce dla Żeroma” byli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 i Gimnazjum nr 1. Oprócz występów artystycznych uzdolnionej młodzieży, widzowie mogli również wziąć udział w licytacjach.

W tym roku zbieramy na samochód dla „Żeroma” oraz na fundusz stypendialny dla naszych uczniów – powiedziała odpowiedzialna za organizację programu na VII Galę Charytatywną Agnieszka Burda. Na scenie zaprezentowali się m.in.: Aureliusz Miszczyk grający na fortepianie, Julia Żywicka śpiewająca z akompaniamentem, Kacper Kozłowski grający na gitarze, Wincenty Krawczyk, a także Wiktoria Pogorzelska, i Amelia Grenda.

Ponadto licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać Natalię Zamorską, Jana Andrzejewskiego, Justynę Kut, Maćka Wybieralskiego, Karolinę Wiltowską i Krzysztofa Kanię, którzy tańczą w Szkole Kurzak i Zamorski. - To bardzo zdolni uczniowie, którzy rozwijają swoje talenty tutaj w szkole, ale również na zajęciach pozalekcyjnych w szkole muzycznej czy szkołach tańca - chwaliła młodzież Agnieszka Burda.

Podczas gali odbyły się tradycyjnie licytacje prac plastycznych, m.in. obrazu Dariusza Milińskiego, a także prac uczniów „Żeroma”. Impreza przygotowana z wielkim zaangażowaniem młodzieży po raz kolejny potwierdziła, że talentów nie trzeba daleko szukać. W murach szkoły kształci się kolejne zdolne pokolenie, które oprócz wiedzy nabywanej z pomocą nauczycieli, rozwijają poza godzinami lekcyjnymi swoje pasje.

- Ostatnio byliśmy na mistrzostwach Polski, ale jeśli chodzi o pokazy to ten występ należy do największych. Jest stres, że coś może nie wyjść, ale ogólnie wszystko dopięte jest na ostatni guzik – mówiła Natalia Zamorska, która zaprezentowała się wraz z partnerem w tańcu towarzyskim.

Wystąpiła również uczennica ZSO nr 1 wraz z Młodzieżową Sceną Teatralną wiosną zagra na deskach Teatru im. C. K. Norwida. - Przedstawimy fragmenty spektaklu, żeby dać przedsmak tego, co przygotujemy za parę miesięcy – mówiła uczennica klasy drugiej Wiwiana Wirbuł, która odgrywała fragment sztuki Samuela Becketta „Końcówka”.

Występy młodzieży obserwowały również posłanki Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska oraz Zofia Czernow, a statuetkę „Przyjaciela Szkoły” otrzymał Michał Kasztelan.

Samochód dla szkoły jest przedsięwzięciem popieranym przez całe środowisko szkolne: radę rodziców, dyrekcję, nauczycieli i uczniów, bowiem przedstawiciele placówki biorą udział w licznych zawodach, konkursach nie tylko w Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group