Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8539
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdobywcy skarbów na warsztatach w "Muflonie"

Sobota, 15 lipca 2017, 6:08
Aktualizacja: 6:18
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Zdobywcy skarbów na warsztatach w "Muflonie"
Fot. Użyczone/MDK Muflon
Półmetek letnich warsztatów artystycznych dla dzieci w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie już za nami. Dzielni piraci i odkrywcy wyruszyli z pieśnią na ustach po skarby i zdobyli je! Nowa wiedza, nowe umiejętności – warto je zapamiętać, a zdobyte skarby skrzętnie przechowywać. Duch Gór nie oddaje ich tak łatwo.

W dniach 3 – 14 lipca w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie odbyły się dwa pierwsze turnusy Letnich Warsztatów Artystycznych „Na tropie tajemniczych miejsc”, skierowane do dzieci w wieku 6 – 12 lat, nosiły one nazwy: „Piracka wyprawa po skarb” i „Survivalowa wyprawa po skarb”.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00, w ich trakcie dzieci wykonywały własnoręcznie pirackie kapelusze i pudełka na skarby, toczyły bitwy na balonowe miecze, uczyły się piosenek „Hej, żagle staw” i „Krajka”. Specjalnie dla nich zorganizowano pokazy udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych „Divemed”, prelekcje przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej o bezpiecznych wakacjach, a także warsztaty mineralogiczne z pracownikami Karkonoskiego Parku Narodowego.

Dzieci wyruszyły na niezwykłe wyprawy, do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Jeleniej Górze – Sobieszowie (filii Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych) na prelekcje pt. „Zjawiska naturalne w przyrodzie” i „Gad? Nie taki straszny!”, spotkały się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, dowiedziały się, jak wygląda z bliska strażacki wóz i jakie wyzwania niesie ze sobą praca strażaków. Wybrały się także do Jeleniogórskiego Centrum Kultury na filmy „Alpejska przygoda” i „Złoty koń”.

6 i 13 lipca 2017 (czwartki) odbyły swe największe wyprawy: do „Skarbów Ziemi Juna” w Karpaczu oraz do Kopalni „Liczyrzepa” w Górze Sulica, w Kowarach. W Karpaczu nauczyły się, jak się wydobywa minerały, zapoznały się z narzędziami do tego potrzebnymi i technikami wydobycia kamieni oraz posiadły wiedzę na temat płukania złota. Zdobyły w ten sposób przepiękne kryształy górskie, cytryny, agaty i ametysty, a także skrupulatnie wypatrzone drobinki pirytu, nazywanego „złotem głupców”. W Kowarach zwiedziły kopalnię, gdzie zwiedzanie było połączone z podziemną lekcją o Walonach, o rozwoju górnictwa w Karkonoszach, poszukiwaniu rudy uranu. Kopalnię zwiedziły z przewodnikiem, snującym opowieść o skarbcu minerałów i podziemnym jeziorze.

Turnusy zakończyły się pokazami dla rodziców, na którym dzieci zaśpiewały piosenki, obejrzały z rodzinami filmy ze wspomnieniami swoich wypraw oraz odebrały uroczyste dyplomy, poświadczające ich udział w tajemniczych przygodach.

Trzeci turnus wakacyjnych warsztatów w MDK „Muflon” odbywać się będzie w dniach 17 – 21 lipca pod nazwą „Kowbojska wyprawa po skarb”. Zajęcia prowadzą: Marcin Sweklej, Agata Turska-Makutynowicz oraz Bożena Wiecha-Grzech, wspomaga ich Agnieszka Kubik-Jaśko.

Letnie Warsztaty Artystyczne „Na tropie tajemniczych miejsc” zostały dofinansowane z Budżetu Miasta Jeleniej Góry oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
986
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group