Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9574
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zbrojenie policji w nowości

Niedziela, 6 stycznia 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Zbrojenie policji w nowości
Fot. KMP
25 samochodów: osobowych, terenowych i busów trafi niebawem do dolnośląskich komend i komisariatów policji. Są to zarówno auta przeznaczone dla służb umundurowanych oraz operacyjnych. Będą wykorzystywane do różnych działań i w różnych warunkach terenowych.

Doposażenie przyda się policjantom, bo w wielu jednostkach wciąż służą wiekowe i coraz bardziej awaryjne polonezy. Co je zastąpi?

W ciągu najbliższych lat zgodnie z ustawą o modernizacji policji nastąpi wymiana wyposażenia policyjnego. – Dotyczy to, przede wszystkim sprzętu transportowego, a także informatycznego, umundurowania i uzbrojenia. W chwili obecnej testowane jest nowe umundurowanie. Równoległy etap to wymiana sprzętu transportowego, oznaczonego w nowy sposób, zgodny z wymogami stawianymi przez Unię Europejską – informuje nadkom. Artur Staszewski.

Na wyposażenie dolnośląskiej policji już niebawem wejdą nowe radiowozy. Trafią one do kilku jednostek. Pierwsze już w poniedziałek zaczną patrolować ulice Wrocławia. Później – w innych miastach regionu.
Będą do ople vectry. Auta trafią do sekcji ruchu drogowego, a ich główne parametry techniczne to: silnik 2,8 l, moc 250 KM, prędkość 255 km/h, możliwość rozpędzenia się do 100 km/h w 7,3 s.

Nowe radiowozy, które pojawią się na dolnośląskich drogach, są w nowy sposób oznaczone. Nie niebieskie, ale srebrne. Ponadto nowe radiowozy będą oznakowane pasem folii barwy niebieskiej, odblaskowej, z dodatkowymi prostokątnymi elementami białej folii odblaskowej, umieszczonymi na górnej i dolnej krawędzi pasa. Odblaskowy napis POLICJA barwy białej będzie widniał po obu stronach pojazdu na niebieskim pasie wyróżniającym, a także na pokrywie silnika. Wprowadzenie folii odblaskowej spowoduje, że radiowozy będą lepiej widoczne, zwłaszcza nocą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1263
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group