Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7192
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbliżenie z Austrią

Piątek, 17 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 sierpnia 2007, 8:08
Autor: rylit
Jelenia Góra: Zbliżenie z Austrią
Fot. rylit
Liceum Plastyczne gościło artystów z Tyrolu.

W czwartek w Liceum Plastycznym przy Zespole Szkól Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze miało miejsce spotkanie nauczycieli i uczniów z artystami z Tyrolu zrzeszonymi w Towarzystwie Kulturalnym w Fuegen (Austria).

Goście przebywają właśnie na plenerze w Bolesławcu, gdzie z okazji Święta Ceramiki zorganizowano wystawę ich prac. Korzystając z okazji odwiedzili szkołę, której dwie uczennice: Ania Waraszko i Milena Włodarczyk wystawiały w lipcu swoje prace, reprezentując jeleniogórski ZSRzA w Fuegen.

Tyrolczycy poznali szkołę, pracownie rzeźby i malastwa, zwiedzili galerię szkolną – poinformowała Małgorzata Kasztelan, dyrektorka popularnych „Rzemiosł”.
W trakcie spotkania powrócono do rozpoczętych w lipcu rozmów o współpracy
jeleniogórskiego Liceum Plastycznego ze Szkołą Plastyczną w Austrii, w tym o możliwości zorganizowania w Fugen zajęć plenerowych dla jeleniogórskich uczniów. W ramach działań Austriacy przyjechaliby także do Polski.
Obie strony są taką współpracą żywo zainteresowane.

Takie zbliżenie jest możliwe dzięki Towarzystwu Polsko-Austiackiemu,
która działa w wielu dziedzinach, a najefektywniej w sprawach kultury.

Gospodarzami rewizyty byli Małgorzata Kasztelan, Andrzej Blusz, zastępca dyrektora ds. Liceum Plastycznego oraz Marek Mikrut, prezes Towarzystwa Polsko-Austriackiego, organizator współpracy.
Ze strony austriackiej w spotkaniu uczestniczyli Alois Eberharter, prezes towarzystwa, malarki Petra Eberharter i Inge Steiner oraz Theresia Spindelberger, prezes Związku Rodziców w Fuegen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group