Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 6867
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbliża się Wszystkich Świętych (komunikat)

Czwartek, 13 października 2016, 8:00
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Zbliża się Wszystkich Świętych (komunikat)
Fot. Użyczone/MPGK
Niebawem Wszystkich Świętych. Od 27 października do 3 listopada na teren cmentarzy administrowanych przez MPGK (oba cmentarze przy ul. Sudeckiej, cmentarz przy ul. Krośnieńskiej oraz przy ul. Romera) będą mogły wjeżdżać wyłącznie pojazdy uprzywilejowane.

Mowa o autach: służb komunalnych związanych z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowych i zbierających odpady, pojazdach firm świadczących usługi cmentarne, a także wozach policji, straży miejskiej, pogotowia ratunkowego oraz straży pożarnej . Osoby odwiedzające groby są p[roszone o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, jest także prośba do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach, zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów.

Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób trzeba składać do pojemników opisanych ( „ODPADY BIO” ). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem ( „ZMIESZANE ODPADY” ).

- Zapraszamy również do pobierania worków na liście, które będą nieodpłatnie rozdawane, osobom opiekującym się grobami w firmowej kwiaciarni „Kalia” na starym cmentarzu przy ul.Sudeckiej oraz w kwiaciarni „Bratek” przy wejściu na tę nekropolię od ul. Mickiewicza 31; Worki można będzie pobierać od 19 do 31 października w godz. od 8.00 do 16.00 – informuje MPGK.

Na nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej pobrać je będzie można przed główną bramą wejściową od 26 do 31 października w godz.7.30-17.00. Wypełnione liśćmi worki należy umieszczać w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO” .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group