Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3293
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zbliża się Izerska Wielka Wyrypa

Czwartek, 25 lipca 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:59
Autor: Org
Ogromne puste przestrzenie, na których można usłyszeć w końcu swój oddech, malownicza dolina rzeki Bóbr, gdzie czas płynie nieco leniwie, piękne pagórki porośnięte starymi lasami i Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki. Tak zapowiada się tegoroczna edycja IV Ekstremalnego Rajdu na Orientację – Izerskiej Wielkiej Wyrypy. Impreza odbędzie się w dniach 16–18 sierpnia, a na zapisy jest czas tylko do 11 sierpnia!

Bazą wypadową będzie malowniczo położone wśród zielonych wzgórz miasto Lwówek Śląski, słynące
w całej Europie z najstarszego i co ciekawe wciąż działającego browaru w Polsce.

W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż pięć tras. Piechurzy mogą zmierzyć się z dystansem 20, 50 lub 100 km. Rowerzyści wystartują na 70 bądź 150 km. Niech łagodne pagórki wokół Lwówka nie zmylą uczestników.
Ci, którzy myślą, że trasy będą mało wymagające kondycyjnie i nawigacyjnie są w błędzie. Ich organizatorzy – Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod-x.org już zapowiadają, że na większości tras łatwo nie będzie.

– Jedynie trasa piesza 20 kilometrowa będzie nieco łatwiejsza, bo przygotowujemy ją specjalnie z myślą o początkujących uczestnikach, których start w tych zawodach ma zachęcić do dalszej zabawy w rajdach na orientację – zdradza Kornel Jaskuła.

Spytaliśmy też Arkadiusza Jaskułę, który szykuje trasy dla rowerzystów, czy na ulgi mogą też liczyć fani dwóch kółek, którzy wystartują na nowej w tym roku trasie 70 km. – Na ulgę bym nie liczył. To w końcu rajd ekstremalny. A tak bardziej poważnie to przy planowaniu tras rowerowych staraliśmy się możliwie szerokim łukiem omijać odcinki asfaltowe. Teren w tym roku daje nam pełen przekrój dróg: od asfaltów, poprzez szerokie szutry, użytkowane drogi polne po zarośniętą trawą i ledwie widoczną miedzę, która kiedyś była drogą. Oczywiście to wszystko dawkowane jest rowerzystom z odpowiednim umiarem. Wydaje mi się że będzie to ciekawa rowerowa przygoda. Czy będzie ciężko? Nie bardziej niż zwykle na IWW – zapowiada Arkadiusz Jaskuła.

– Na chętnych do startu czekamy do 11 sierpnia. Zgłaszać można się poprzez formularz dostępny
na naszej stronie internetowej. Spodziewamy się w tym roku rekordowej liczby uczestników, co nas bardzo cieszy, ale i stawia ogromne wyzwania – mówi Arkadiusz Zapotoczny, kierownik i pomysłodawca imprezy.

Przypomina też, że w ramach wpisowego zawodnicy otrzymają darmowy nocleg dzięki gościnności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim, ciepły posiłek regeneracyjny na mecie zawodów, dostęp do prysznicy z ciepłą wodą, bufety na trasach oraz co najważniejsze – mapy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group