Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 8790
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbigniew Ładziński: Senat powinien być bezpartyjny

Poniedziałek, 5 września 2011, 14:04
Aktualizacja: Wtorek, 6 września 2011, 8:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zbigniew Ładziński: Senat powinien być bezpartyjny
Fot. Angela
Dzisiaj w Cechu Rzemiosł Różnych w Jeleniej Górze odbyła się pierwsza z cyklu konferencji prasowych Zbigniewa Ładzińskiego, na której kandydat do Senatu przedstawił plany swojego działania. Przewodniczącą komitetu wyborczego Aktywni Społecznie, z którego wystartuje obecny radny, została Lidia Łotocka.

Zbigniew Ładziński będzie startował do Senatu z okręgu jeleniogórsko-legnickiego. Pierwotnie miał być kandydatem z komitetu Platformy Obywatelskiej, jednak po odgórnych decyzjach PO o jego zmianie na Józefa Piniora, ostatecznie wystartuje on ze Stowarzyszenia Aktywni Społecznie.

Jako bezpartyjny kandydat już na starcie zyskał ogromne poparcie. Na dwa tysiące wymaganych podpisów zebrał ich trzykrotną ilość. Jego szanse na dostanie się do Senatu wzrosły również po wycofaniu się z wyborów Marka Obrębalskiego i Artura Zielińskiego, popieranych przez Rafała Dutkiewicza, który obecnie swoje poparcie przekazał Zbigniewowi Ładzińskiemu.

– Senat powinien być filtrem sejmowych decyzji. Musi być więc bezpartyjny, by interesy partii nie brały góry nad interesami społecznymi. Jestem związany z samorządem lokalnym od 20 lat i nigdy nie podporządkowywałem się partyjnej dyscyplinie. Uważam, że jako senator mogę zrobić dla mieszkańców znacznie więcej niż jako radny. Jak starszy Cechu Rzemiosł Różnych doskonale znam specyfikę pracy przedsiębiorców, jak i ich największe bolączki. Mam też wiedzę i doświadczenie w kształceniu młodzieży i doskonale wiem, jakie zmiany są tu potrzebne. Jako Senator będę miał realną szansę wprowadzania zmian dla dobra mieszkańców, nie tylko Jeleniej Góry, ale i regionu. Moim wzorem do naśladowania będzie śp. senator Jerzy Cieślak, niezwykły człowiek znany ze społecznych działań i poświecenia – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Zbigniew Ładziński, kandydat do Senatu.

Zbigniew Ładziński przypomniał, że od pięciu kadencji jest radnym miejskim, a od ponad 30 lat działa społecznie na rzecz osób potrzebujących. Mówił też o swoim życiu prywatnym.
– Jestem rodowitym jeleniogórzaninem, moi rodzice przyjechali i zamieszkali w Cieplicach w 1946 roku. Pochodzę z ubogiej rodziny, w której miałem czworo rodzeństwa. Utrzymywał nas tylko ojciec, bo mama dużo chorowała. Obecnie wraz z dwoma synami prowadzę zakład, który zatrudnia 150 osób. Mam ogromny bagaż doświadczeń, który chciałbym wykorzystać dla dobra regionu – powiedział kandydat.

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group