Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 6984
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbierają pieniądze na szpitalny sprzęt dla dzieci

Wtorek, 29 listopada 2011, 9:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zbierają pieniądze na szpitalny sprzęt dla dzieci
Fot. Angela
Około 40 wolontariuszy PCK, w tym uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, rozpoczęło wczoraj wielką zbiórkę pieniędzy w jeleniogórskim szpitalu w ramach akcji „Zostań z nami Świętym Mikołajem”.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu na oddział dziecięcy. Wolontariusze przez całą akcję czytają też książki małym pacjentom. Akcja potrwa do 16 grudnia br. Codziennie czwórka wolontariuszy będzie zbierała pieniądze do oznakowanych puszek. Pacjenci i odwiedzający ich bliscy spotkają młodzież w holu szpitala oraz na pierwszym piętrze. - Te działania pomogą nam doposażyć oddział dziecięcy w potrzebny sprzęt – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym jeleniogórskiego szpitala.

–To niezwykła radość pomagać chorym dzieciom, by chociaż przez chwilę zapomniały o tym, że są chore. Staram się tu być co najmniej raz w miesiącu. One się bardzo cieszą z tego, że do nich przychodzimy – mówiła Natalia Krajewska z „dwójki”, która wczoraj czytała dzieciom książki.
W kwestowaniu udział wzięła też jej koleżanka Paulina Miłoszewska. - Zbieram pieniądze bo lubię pomagać innym, szczególnie małym dzieciom. Są tacy ludzie, którzy włączają się do akcji i wrzucają pieniądze, ale są i tacy, którzy śmieją się i odchodzą, ale nie przejmujemy się tym. Liczy się cel – mówi Paulina.

– To już jest trzeci rok naszego działania w ramach wolontariatu. Pomagaliśmy już Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie Osób Niepełnosprawnych, działamy na rzecz schroniska w Jeleniej Górze i jesteśmy dumni, że Straż Miejska i PCK nam zaufało i możemy uczestniczyć w tej akcji. W akcji „Zostań z Nami Świętym Mikołajem” bierzemy udział już drugi rok. Na Boże Narodzenie będziemy też stroili sale na oddziale dziecięcym. Naszych uczniów nie trzeba było do udziału w tych akcjach zachęcać. Spośród zgłoszonych wybraliśmy około 40 osób. Była to dla nich nagroda za dobre zachowanie i oceny – mówi Renata Polachowska, nauczycielka Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze i opiekunka wolontariuszy.

Głównymi organizatorami akcji ”Zostań z Nami Świętym Mikołajem” jest Straż Miejska w Jeleniej Górze oraz Polski Czerwony Krzyż.
- W tym roku jest to już 13. edycja naszej akcji, która została rozbudowana o zbiórkę w szpitalu. Tymczasem przygotowujemy się do wielkiej corocznej imprezy, która odbędzie się 16 grudnia o godz. 15.30 na Placu Ratuszowym, gdzie będą koncerty, zabawy śnieżne i mnóstwo atrakcji. Będzie oczywiście święty Mikołaj oraz niespodzianka w postaci przedstawienia „Królowa Śniegu”. W tym dniu zostanie przekazane też prezydentowi miasta światełko betlejemskie przez harcerzy. Włączone będą również ozdoby na miejskiej choince – mówi Grzegorz Rybarczyk, mł. inspektor Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group