Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9624
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zażalenie prokuratora uwzględnione

Piątek, 10 listopada 2017, 18:15
Autor: T–Cz
Region: Zażalenie prokuratora uwzględnione
Fot. Użyczone
W środę (8.11) listopada Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uwzględnił zażalenie Prokuratora Rejonowego w Lubaniu na postanowienie tamtejszego Sądu Rejonowego, który wobec Grzegorza W. – sprawcy usiłowania wymuszenia rozbójniczego i innych przestępstw, zastosowany został areszt kaucyjny i orzekł o zastosowaniu wobec wymienionego podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

- Postępowanie dotyczy prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu śledztwa przeciwko Grzegorzowi W., podejrzanemu o to, że 14 października w miejscowości Olszyna i w lesie w pobliżu miejscowości Krzewie Małe i Grodnica w powiecie lubańskim, grożąc pozbawieniem życia, posługując się nożem, kijem bejsbolowym oraz przedmiotem o wyglądzie broni palnej, a także zadając pokrzywdzonemu szereg uderzeń po głowie i całym ciele, usiłował doprowadzić go do przekazania mu pieniędzy w kwocie 40.000 zł, które miały stanowić rekompensatę za zniszczone automaty do gier hazardowych. Sprawca nie osiągnął swojego celu z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego, jednakże w wyniku zadanych uderzeń, spowodował u niego obrażenia ciała między innymi w postaci dwustronnego złamania żuchwy z przemieszczeniem. Ponadto tego samego dnia podejrzany groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia, w przypadku zgłoszenia sprawy na policję – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

Niedługo po zdarzeniu, podejrzany został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie ogłoszono mu zarzuty. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował do Sądu Rejonowego w Lubaniu wniosek o zastosowanie wobec Grzegorza W. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Początkowo, po skierowaniu przez Prokuratora Rejonowego w Lubaniu wniosku o zastosowanie wobec wymienionego podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, postanowieniem z dnia 23 października 2017 roku, Sąd Rejonowy w Lubaniu uwzględnił wniosek prokuratora, jednak z zastrzeżeniem, że tymczasowe aresztowanie ulegnie zmianie na poręczenie majątkowe z chwilą wpłacenia przez podejrzanego kwoty 30.000 zł. Skutkowało to zwolnieniem podejrzanego po wpłaceniu kwoty poręczenia.

Prokurator Rejonowy w Lubaniu zakwestionował decyzję Sądu Rejonowego w Lubaniu i skierował zażalenie do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, domagając się zastosowania wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy bez możliwości jego zamiany na poręczenie majątkowe. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group