Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4897
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawody dogtrekkingowe w Przesiece

Wiadomości: Region
Niedziela, 24 sierpnia 2014, 13:06
Aktualizacja: 13:08
Autor: Org
W sobotę, 30 sierpnia, odbędą się zawody dogtrekkingowe w Przesiece. Uczestnicy wydarzenia tym razem będą przemierzać górskie trasy w malowniczych Karkonoszach.

W Przesiece zawodnicy będą mogli wybrać jedną z trzech tras na dystansach Mini, Mid i Long. Pierwsza z nich to odcinek dla początkujących liczący ok. 17 kilometrów. Kolejna trasa, której przejście nie stanowi żadnego problemu nawet dla zawodników o słabszej kondycji ma ok. 26 kilometrów. Ich pokonanie zawodnikom z psami zajmuje średnio od 2,5 do 6 godzin. Trzecia trasa ma długość ok. 40 kilometrów i jest przeznaczona dla zawodników, którzy wcześniej odpowiednio długo trenowali i posiadają umiejętności orientacji w terenie. Zawodnicy przeciętnie pokonują ją w czasie od 4 do 8 godzin. Przypominamy, że uczestnicy powinni zabrać ze sobą kompas, by móc łatwiej określać swoje położenie na szlaku.

Podobnie jak w przypadku poprzednich zawodów wszyscy uczestnicy mogą skorzystać z bufetu dostępnego na szlaku. Na trasach na zawodników będą czekały również specjalne punkty kontrolne, w których będą musieli zdobyć wpis na swoich kartach. Podczas zawodów nie ma limitu czasu, w którym trzeba je ukończyć.
Miejsce startu i mety będzie znajdowało się na polanie w pobliżu ośrodka wczasowego Kaliniec. Organizatorzy Pucharu Polski w Dogtrekkingu wraz z marką Merrell przygotują niespodzianki, czekające na obserwatorów i gości w miejscu startu. Na osoby odwiedzające będą czekały takie atrakcje jak pokazy psich sztuczek, bieg z psem dla dzieci oraz możliwość kibicowania zawodnikom wbiegającym na metę.

Natomiast w pomarańczowym namiocie Merrella będzie można wziąć udział w licznych konkursach. Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody.

Sponsorem tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Merrell, producent obuwia i odzieży dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~fico 24-08-2014 13:41
Uwaga na zamknięty dojazd od 8,50. Wyścig kolarski ....
~górofan 24-08-2014 22:35
Kolejny kretyński wyścig w Karkonoszach. A co będzie za tydzień: kottreking, końtreking czy kolejny maraton albo rajd rowerowy? Kto posprząta kupy po tych psach w parku narodowym? Temu dyrektorowi całkiem już odbiło, zamienił park narodowy w stadion sportowy.
~Jożi z bażin 24-08-2014 22:51
A kiedy Dogging? - (angielski eufemizm określający podejmowanie aktywności seksualnej w miejscach publicznych (takich jak park, stąd odniesienie do piesków - red.) lub oglądanie osób podejmujących taką aktywność. Osoby biorące udział w doggingu mogą być oglądane przez przypadkowych widzów lub przez osoby zaproszone przez internet.) Za: Wikipedia
~ 25-08-2014 9:07
Grubasy-komputerowcy, siedzacy w bialych gaciach przed komputerem, jak zwykle na NIE. Super impreza, tak malo ruchu i sportu w tym spoleczenstwie.....co drugi Polak ma nadwage. Co drugi umiera na choroby krazenia.
~do trolla 25-08-2014 22:14
A ty etatowy spamerku dsl.nethinks.com (212.218.*.*) nie jesteś grubasem-komputerowcem? Wystarczy poczytać dyskusje pod artykułami, gdzie najwięcej komentarzy jest twoich. Wszystkie tak samo bezsensowne jak ten. Dzięki za rady, ale to wyłącznie projekcja (wiem, trudne słowo - zajrzyj do Wikipedii, nawet niemieckiej) twoich własnych zachowań.
~z Przesieki 25-08-2014 23:03
Czy nie lepiej zamieścić ten artykuł o zawodach na stronie www.Przesieka to wtedy przeciwnicy takiej imprezy nie pisali by bzdurnych komentarzy,bo to fajna impreza i lepiej nie czytać wcale takich komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group