Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7846
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zawody dogtrekkingowe w Przesiece

Niedziela, 24 sierpnia 2014, 13:06
Aktualizacja: 13:08
Autor: Org
W sobotę, 30 sierpnia, odbędą się zawody dogtrekkingowe w Przesiece. Uczestnicy wydarzenia tym razem będą przemierzać górskie trasy w malowniczych Karkonoszach.

W Przesiece zawodnicy będą mogli wybrać jedną z trzech tras na dystansach Mini, Mid i Long. Pierwsza z nich to odcinek dla początkujących liczący ok. 17 kilometrów. Kolejna trasa, której przejście nie stanowi żadnego problemu nawet dla zawodników o słabszej kondycji ma ok. 26 kilometrów. Ich pokonanie zawodnikom z psami zajmuje średnio od 2,5 do 6 godzin. Trzecia trasa ma długość ok. 40 kilometrów i jest przeznaczona dla zawodników, którzy wcześniej odpowiednio długo trenowali i posiadają umiejętności orientacji w terenie. Zawodnicy przeciętnie pokonują ją w czasie od 4 do 8 godzin. Przypominamy, że uczestnicy powinni zabrać ze sobą kompas, by móc łatwiej określać swoje położenie na szlaku.

Podobnie jak w przypadku poprzednich zawodów wszyscy uczestnicy mogą skorzystać z bufetu dostępnego na szlaku. Na trasach na zawodników będą czekały również specjalne punkty kontrolne, w których będą musieli zdobyć wpis na swoich kartach. Podczas zawodów nie ma limitu czasu, w którym trzeba je ukończyć.
Miejsce startu i mety będzie znajdowało się na polanie w pobliżu ośrodka wczasowego Kaliniec. Organizatorzy Pucharu Polski w Dogtrekkingu wraz z marką Merrell przygotują niespodzianki, czekające na obserwatorów i gości w miejscu startu. Na osoby odwiedzające będą czekały takie atrakcje jak pokazy psich sztuczek, bieg z psem dla dzieci oraz możliwość kibicowania zawodnikom wbiegającym na metę.

Natomiast w pomarańczowym namiocie Merrella będzie można wziąć udział w licznych konkursach. Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody.

Sponsorem tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Merrell, producent obuwia i odzieży dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group