Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 8782
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawiercie: Zawodnicy Rio Grappling z mistrzowskimi medalami

Poniedziałek, 19 września 2011, 12:23
Aktualizacja: 21:43
Autor: Przemo
Zawiercie: Zawodnicy Rio Grappling z mistrzowskimi medalami
Fot. użyczone
W sobotę, 17. września w Zawierciu odbyły się XX Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Ju–Jitsu. Zawodnicy jeleniogórskiego Rio Grappling Clubu przywieźli z imprezy 5 medali.

W zawodach brało udział około 200 zawodników. Organizatorem był Klub Sportów Walki "ARASHI Zawiercie" i Polski Związek Ju-Jitsu (PZJJ). Były to więc zawody rangi ogólnopolskiej, w którym uczestniczyli także obecni i przyszli kadrowicze reprezentujący Polskę w tym sporcie. Zawodnicy Rio Grappling Club Jelenia Góra, którzy brali udział w zawodach, bardzo mocno obsadzili podium w kategorii "Newaza" zdobywając 3 Mistrzostwa Polski, jedno v-ce Mistrzostwo i jedno trzecie miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy i wychowankowie klubu: Mateusz Zackiewicz w kategorii do 81kg i Dominik Biarda w kategorii do 73kg zajęli pierwsze miejsca. Warto przypomnieć, że na poprzednich Mistrzostwach Juniorów i Młodzieżowców ta dwójka także stanęła na dwóch najwyższych stopniach podium. Trzecim juniorem, który odniósł sukces na tych zawodach był Miłosz Trzaska - zdobywca drugiej lokaty w kategorii +81kg. Pozostałe medale zdobyli zawodnicy występujący w seniorach. Na najwyższym stopniu podium i tym samym Mistrzem Polski w kategorii do 85kg został Mateusz Bubin, a trzecią lokatę wywalczył najstarszy zawodnik klubu Tomasz Zackiewicz (37 lat).

- Jesteśmy zadowoleni ze swoich występów. 5 medali na jednych zawodach i to rangi Mistrzostwa Polski to bardzo dobry wynik. Jeśli chodzi o same walki to przyznam szczerze, że jedne są trudne, inne łatwiejsze, ale w końcu o to chodzi. Codziennie ciężko trenujemy właśnie po to, by walki były co raz łatwiejsze. Jak na razie mogę chyba powiedzieć, że nasz klub rozwija się w dobrym kierunku, powoli małymi kroczkami rozbudowujemy bazę treningową dokupując sprzęt potrzebny do ćwiczeń, poszerzamy i doszkalamy naszą kadrę trenerską i chyba co najważniejsze - robimy wyniki. Przywozimy złote krążki z różnych zawodów, i to z zawodów wysokiej rangi, rangi ogólnopolskiej, ale o to właśnie nam chodzi, chcemy pokazać wszystkim, że można zbudować coś z niczego. Jeszcze niedawno byliśmy zbieraniną kolegów zafascynowanych sportem, dziś jeździmy po Polsce, zdobywamy medale i szkolimy młodzież. Najbardziej jednak cieszy nas to, jak widzimy przemianę naszych zawodników, z przestraszonych, czy niezdyscyplinowanych chłopaków stają się wartościowymi zawodnikami, którzy sami chcą przychodzić na treningi. Mam nadzieje, że czują się częścią naszej drużyny. Na zakończenie chciałbym zaprosić wszystkich chętnych, a także kobiety do wzięcia udziału w naszych treningach, które prowadzimy w sali MOS-u przy ul. Złotniczej 12 (sala nr 26). Trenujemy codziennie w godzinach wieczornych. Zainteresowanych odsyłam do naszej strony na Facebooku lub pod nr telefonu 795-590-500 lub 788-208-925. Chcielibyśmy także podziękować firmom Condizone, Lestol, Składy Wokulski, Ksero Kopia, E-agnes i Ann Care za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju – mówił Mateusz Bubin, złoty medalista Mistrzostw Polski.

Rio Grappling Club Jelenia Góra jest klubem bardzo utytułowanym jak na krótki czas jego istnienia. Sam klub istnieje około 1,5 roku, a ma na koncie już 28 medali. Największymi sukcesami RGC są: zwycięstwo na Amatorskim Pucharze KSW i Ringu XF (oba MMA), Mistrzostwo i v-ce Mistrzostwo Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-Jistu, cztery medale na XIII lidze BJJ, a także medal na międzynarodowym turnieju Bad Boy Cup w Ostrawie i wiele innych, a także zorganizowanie I Pucharu Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w BJJ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group