Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4591
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zasadzą cztery tysiące krokusów pod Chojnikiem

Środa, 12 października 2011, 7:48
Aktualizacja: Czwartek, 13 października 2011, 7:58
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Zasadzą cztery tysiące krokusów pod Chojnikiem
Fot. RED
Dziś rozpocznie się tworzenie łąki krokusów, która powstanie nieopodal ulicy Zamkowej blisko siedziby Karkonoskiego Parku Narodowego. Byliny zasadzą najmłodsi mieszkańcy miasta, a w akcji weźmie też udział prezydent Marcin Zawiła.

Chodzi o zapowiadane z początkiem lata przedsięwzięcie Karkonoskiego Parku Narodowego. Cel: upiększenie peryferyjnych osiedli położonych blisko KPN lub na jego terenie. Ma tam powstać, między innymi, woliera i motylarnia. Przygotowania są mocno zaawansowane.

Dziś o godz. 11.00 rozpocznie się wysadzanie „łąki krokusów”, Prawie 4.000 sadzonek tych roślin znajdzie swoje miejsce pod Chojnikiem. – Dyrektor Andrzej Raj zapewnił , że przygotowany już jest teren – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – To są dwie polany nieopodal siedziby Karkonoskiego Parku Narodowego.

W niedalekiej przyszłości, najpewniej już od wiosny roku 2012 na tej samej łące będą dosadzane inne gatunki roślin, w tym arnika górska, dziewięćsił bezłodygowy, i in. Te rośliny są tymczasem hodowane w gospodarstwie KPN, by wysadzać je w optymalnej porze roku.

- Cała sprawa nie jest jednorazowym aktem, bowiem zarówno przygotowanie łąk (w tym dwukrotne w tym roku wykaszanie), jak i późniejsza pielęgnacja jest żmudna i wymaga dużych nakładów pracy – powiedział Marcin Zawiła. – Ale łąka krokusów stanowić będzie jedną z coraz liczniejszych atrakcji Sobieszowa, które sukcesywnie będą (podobnie jak w Jagniątkowie) poprawiały wizerunek tych części Jeleniej Góry i stanowić mają naturalny magnes dla turystów, i miejscowych. Tak wielkiej łąki krokusów w najbliższej okolicy po prostu nie ma i nic nie wskazuje na to, by się gdziekolwiek znalazła.

Całą ogromną pracą wysadzania tysięcy krokusów zajmą się przede wszystkim uczniowie sobieszowskich szkół i pracownicy KPN, którzy po pracy zapraszają młodzież na ognisko - czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Relacja z wydarzenia - w jutrzejszych serwisach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group