Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11658
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zarzuty za gwałty na dwóch 13–latkach

Wtorek, 25 września 2018, 6:48
Aktualizacja: Czwartek, 27 września 2018, 6:51
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zarzuty za gwałty na dwóch 13–latkach
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo przeciwko Grzegorzowi K., który w 2009 roku na terenie powiatu bolesławieckiego dopuścił się dwóch gwałtów na nieletnich.

Do przestępstw doszło w czerwcu i w lipcu 2009 roku. Sposób działania sprawcy był za każdym razem podobny. Mężczyzna zaciągał swoje ofiary w zarośla, gdzie stosując przemoc oraz groźby doprowadzał je do obcowania płciowego. W ten sposób pokrzywdzone zostały przez niego dwie 13-letnie dziewczynki.

- Pomimo przeprowadzonego na szeroką skalę śledztwa i intensywnych czynności procesowych, gwałciciel nie został wówczas wykryty – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Jednak zidentyfikowane ślady biologiczne pochodzące od sprawcy zarejestrowano w krajowej bazie danych DNA prowadzonej przez Zakład Biologii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji w Warszawie. W 2018 roku dokonano analizy profilu genetycznego pochodzącego ze śladów biologicznych sprawcy, porównując go z niemiecką oraz czeską bazą danych. Na tej podstawie ustalono, że jest on zbieżny z profilem zarejestrowanym w niemieckiej bazie danych. Ponadto ustalono także, że ten sam profil genetyczny został zarejestrowany na terenie Czech jako pochodzący od sprawcy zgwałcenia, którym okazał się Grzegorz K.

Mężczyzna został w dniu 11 kwietnia 2018 roku zatrzymany do odbycia kary 14 lat pozbawienia wolności orzeczonej za inne przestępstwa. Następnie doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał on zarzuty popełnienia w 2009 roku dwóch przestępstw zgwałcenia małoletnich. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. 22 sierpnia 2018 roku sąd uwzględnił wniosek Prokuratury.

Grzegorz K. był wielokrotnie karany sądownie, w tym za dwa przestępstwa zgwałcenia, których dopuścił się na terenie Czech w 2009 i 2011 roku. Został za nie skazany na 5 i 7 lat pozbawienia wolności. Aktualnie Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi czynności procesowe zmierzające do uzupełnienia materiału dowodowego i zakończenia postępowania. Za popełnione przestępstwa, 45-letniemu Grzegorzowi K. grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

5
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
8
23%
Złości
21
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group