Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7478
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zarejestruj paragon, wygraj samochód i laptopy

Wiadomości: Polska
Środa, 30 grudnia 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizatorzy
Trwa "Narodowa Loteria Paragonowa" – akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów. Co miesiąc losowana jest jedna nagroda główna (samochód), a dwa razy w każdym miesiącu nagrody dodatkowe (np. laptopy i tablety). Akcja ma zachęcić do brania paragonów i tym samym do ograniczania szarej strefy nierejestrowanej (a więc nieopodatkowanej) sprzedaży. Najbliższe losowanie już 18 stycznia br. Pierwsza branża premiowana to usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Zgłoszenia do loterii przyjmowane są do 30.09.2016 r. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Wśród osób, które zarejestrują paragon losowane będą nagrody - laptopy i tablety, raz w miesiącu samochód osobowy marki Opel Astra, a raz na kwartał - nagroda specjalna - samochód osobowy marki Opel Insygnia.
Należy pamiętać, o zachowaniu oryginałów zgłoszonych do loterii paragonów ponieważ będą one potrzebne do odbioru wygranych nagród. W loterii można zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych, ale muszą być one zgłoszone w miesiącu zakupu. Nagrody specjalne to opel insignia i opel astra.

- Loteria paragonowa ma zachęcić Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma uświadomić im, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym – wyjaśniają organizatorzy.- Codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera, ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu swoich praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także jest istotne dla uczciwej konkurencji i wspólnego budżetu, z którego finansowana jest oświata, służba zdrowia, sport czy kultura. Uczciwym przedsiębiorcom dużo trudniej jest konkurować na rynku z tymi, którzy nie płacą podatków lub płacą tylko ich część. Dlatego Ministerstwo Finansów już od kilku lat prowadzi akcje, mające na celu uświadomienie korzyści wynikających z faktu wydania nam paragonu fiskalnego przy zakupie towarów lub usług. Narodowa Loteria Paragonowa jest kontynuacją tych działań, niemniej jest to projekt innowacyjny i nowatorski ponieważ nigdy wcześniej nie organizowano w Polsce podobnego przedsięwzięcia – dodają.

Regulamin loterii oraz wszelkie informacje dotyczące loterii można znaleźć na stronie internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group