Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 10 listopada
Imieniny: Andrzeja, Leny, Leona
Czytających: 11127
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaproszenie na warsztat empatii historycznej

Czwartek, 21 lipca 2022, 5:39
Aktualizacja: 5:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zaproszenie na warsztat empatii historycznej
Fot. Organizator
W ramach projektu „Spotkajmy się” Fundacja Dom Pokoju zaprasza na warsztat empatii historycznej, który odbędzie się w 26.07. Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 w Sali Kameralnej w godzinach 17:00 - 19:00.

"Przejść milę w cudzych butach…”, to podstawowe założenie metody AVATARA. Osoby uczestniczące przyjmują osobistą perspektywę aktora/ki historycznego/ej, aby spojrzeć na fakty i wydarzenia w kontekście historycznym i społecznym danych czasów. Warsztat wprowadza pozwala przyjrzeć się temu, w jaki sposób indywidualne doświadczenia, grupa społeczna, z której się wywodzimy i wydarzenia dziejowe, kształtują postawy i wybory życiowe - podkreślają organizatorki.

13 maja 1939 roku z Hamburga wypłynął do Hawany statek z 930 uchodźcami pochodzenia żydowskiego. Rejs nazywany "rejsem wyklętych". Jak do tego doszło? Co się zadziało w Niemczech między zakończeniem I wojny światowej a rozpoczęciem II, że obywatele niemieccy musieli się ratować uchodząc z kraju? Jeśli przyjdziecie, stworzony przez Was avatar będzie przez dwie dekady dokonywał wyborów, poddawał refleksji życie osobiste i polityczno-społeczne w Niemczech międzywojennych, aby w końcu wsiąść na statek. W jakiej roli? Zależy od Was - zachęcają do udziału organizatorki.

Linki do zapisów: https://forms.gle/YmcE4U6UwCQ7XbG88

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
102
Tak, kilka razy w miesiącu
7%
Tak, ale raz na parę miesięcy
28%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
13%
Nie biorę udziału w takich akcjach
46%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czy Trump wywróci stolik Tuskowi?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Koszykówka
Zaczęli źle i tak też skończyli
 
Karkonosze
Śmigłowiec ratował turystę w Karkonoszach
 
Aktualności
OSP Podgórzyn wita nowy wóz
 
Aktualności
Sztuczna inteligencja ratuje mózgi
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group