Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 6513
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Zaproszenie na kolejne gotowanie

Czwartek, 10 maja 2018, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Zaproszenie na kolejne gotowanie
Fot. Użyczone
Na kolejnym warsztacie z cyklu „Janowicki Notes Kulinarny”, który odbędzie się już dziś (10.05) o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich znów pojawią się potrawy inspirowane dawną kuchnią polską oraz kuchnią kresową, którą do Janowic Wielkich przywieźli powojenni przesiedleńcy i osadnicy.

Cykl realizowany jest przez grupę „Międzypokoleniowy Team” ze świetlicy „Rudawy” w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty”, we współpracy z kooperatywą konsumencką „Slow Food Dolny Śląsk”. Przepisy na potrawy przygotowała antropolog kultury i jedzenia, kucharka domowa i edukatorka, Anna Rumińska, przewodnicząca kooperatywy Slow Food Dolny Śląsk działającej w sieci Slow Food.

- Maj, to miesiąc miłości i odnowy – mówi Krystyna Pisarska ze świetlicy wiejskiej „Rudawy”. - Cały miesiąc planujemy przepisy na Dzień Matki. Cały miesiąc cieszymy się też kwitnącymi drzewami i kwiatami, z których wiele gatunków ma jadalne kwiatostany. Przez cały maj obserwujemy też rozwijające się bujnie świeże zioła, których bogactwo cieszy oczy turystów i mieszkańców Rudaw Janowickich i sąsiednich krain geograficznych. Ta botaniczna różnorodność stanowi lokalne bogactwo, z którego czerpać można garściami, by komponować tradycyjne potrawy znane z Kresów Wschodnich i centralnej Polski. O tym właśnie będzie trzeci warsztat „Janowickiego Notesu Kulinarnego”, którego uczestnicy przygotują kolejne, dwie, ciekawe potrawy inspirowane kuchnią historyczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group