Czytających: 8815

Żory: Zapewniły sobie pierwsze miejsce

Sobota, 24 kwietnia 2021, 16:47
Aktualizacja: 16:48
Szczypiornistki Karkonoszy zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie B, pierwszej ligi. W sobotnim starciu w Żorach, po emocjach do ostatnich sekund, pokonały miejscowy MTS 29:28.

Spotkanie na Śląsku przez 60 minut było niezwykle wyrównane - oba zespoły prowadziły momentami maksymalnie trzema bramkami. W 6. minucie meczu było 4:1 dla MTS-u, ale przyjezdne zdobyły 4 bramki z rzędu i było 4:5. W kolejnych minutach pierwszej połowy trwał wyrównany bój o każdą bramkę, a do przerwy było 15:16. Po zmianie stron jeleniogórzanki odskoczyły i w 39. minucie było 16:19, ale miejscowe nie składały broni. Od stanu 19:21 ekipa z Żor zdobyła 4 bramki z rzędu i zrobiło się 23:21, ale trzy kolejne trafienia były dziełem biało-niebieskich (23:24). Wojnę nerwów w końcówce lepiej rozegrały przyjezdne, zdobywając zwycięską bramkę na niespełna 10 sekund sekund przed ostatnią syreną. Zwycięstwo oznacza, że podopieczne Dili Samadovej zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi i w dwóch ostatnich meczach ligowych mogą szlifować formę na turniej mistrzowski, gdzie zmierzą się z mistrzyniami grupy A i C.

MTS Żory - Karkonosze Jelenia Góra 28:29 (15:16)

MTS: Zizulewska, Redlecka - Matusik 7, Jaworska 6, Kanicka 6, Ciura 3, Wołczyk 3, Romanowska 2, Maziarek 1, Stuchlik, Gruca, Justka, Kosmowska.
Karkonosze: Wierzbicka, Prudzienica - Załoga 9, Kowalska 7, Wojtas 5, Szramik 3, Jasińska 3, Klimaszewska 2, Kołecka, Bielecka.
Kary: 10 minut (MTS) - 2 minuty (Karkonosze)
Sędziowali: Jakub Gnyszka, Mateusz Stonoga (Ozimek).