Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 8828
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zaniedbane kamienice odzyskają blask

Sobota, 6 sierpnia 2011, 9:20
Aktualizacja: 9:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zaniedbane kamienice odzyskają blask
Pierzeja przy ulicy Złotniczej, która została poddana rewitalizacji, odzyskała wygląd z lat świetności.
Fot. RED
Ekipy remontowe trafią w przyszłym roku do dziewięciu kolejnych budynków, w tym pięciu przy ul. Złotniczej i czterech przy Osiedlu Robotniczym. Przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych spotkali się z władzami miasta i ustalili zakres prac i zasady finansowania..

Remont dziewięciu budynków będzie kolejnym krokiem rewitalizacji jeleniogórskiego zasobu mieszkaniowego. W tym roku zakończono już modernizację budynków przy ul. Lwóweckiej, Powstańców Śląskich, Flisaków i Kilińskiego.

- Obecnie kończymy remont prawej pierzei ul. Złotniczej, a także rewitalizację budynków przy ul. Drzymały, gdzie wykonano około 50 procent prac. Rozszerzamy program rewitalizacji o drugą pierzeję ul. Złotniczej, jak i budynki przy Osiedlu Robotniczym. W minionym roku zrezygnowano z remontu tych budynków, m.in. przez problemy ze wspólnotami, ale obecnie podpisały już one uchwały, które są niezbędne do podpisania między prezydentem a wspólnotami porozumienia w sprawie wspólnej realizacji tego przedsięwzięcia – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Porozumienie z miastem zostanie podpisane w przyszłym tygodniu, a my już dokonujemy zmiany w programie rewitalizacji ujmując te budynki do modernizacji na rok przyszły. Wygląd miasta jest bardzo ważny w jego promocji, dlatego obecnie realizujemy tak szeroki zakres Lokalnego Programu Rewitalizacji – dodaje Z. Czernow.

Gruntownym remontom poddane zostaną dachy tych obiektów, elewacje i części wspólne czyli klatki schodowe. Budynki zyskają też termomodernizacje. Obecnie przygotowywana jest niezbędna dokumentacja.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group