Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5292
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamieszanie przy obwodnicy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 6 maja 2010, 11:29
Aktualizacja: 13:35
Autor: TEJO
Obwodnica? Jeszcze trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Fot. TEJO
Planowane w tym roku rozpoczęcie prac przy największej inwestycji drogowej w mieście stanęło pod znakiem zapytania. Rozstrzygnięto bowiem na korzyść protest legnickiej firmy, która w ogłoszonym przez miasto przetargu zajęła drugie miejsce. Teraz wykonawcę wskaże najpewniej niezależna komisja arbitrażowa.

- Każda z firm, która nie wygrała przetargu, miała prawo do odwołania. Prawnicy firmy z Legnicy wyjątkowo skrupulatnie zanalizowali sprawę i protest trzeba było rozstrzygnąć na korzyść skarżącego – mówił dziś na konferencji prasowej prezydent Marek Obrębalski. Stało się to pod nieobecność szefa komisji przetargowej zastępcy prezydenta Jerzego Lenarda, który do jutra przebywa na urlopie.

Legnicka firma była druga co do wysokości oferty zaproponowanej na realizację obwodnicy. Wygrało konsorcjum polsko-chorwackie oferując wykonanie inwestycji za 82 mln 885 tys. 561 zł. Legniczanie zaproponowali o ponad 40 tysięcy złotych więcej. Mówi się, że w legnickiej firmie pracuje syn jednego z ważniejszych urzędników z zakresu drogownictwa w Jeleniej Górze. Jednak – zdaniem samorządowców – nie miało to żadnego wpływu na takie, a nie inne rozstrzygnięcie odwoławcze.

- Teraz czekamy na odwołanie zwycięskiej firmy, która też ma prawo do złożenia zażalenia – wyjaśnia Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta. Kto więc zbuduje obwodnicę? W takich przypadkach spornych wykonawcę wskaże niezależna komisja arbitrażowa. Takie rozwiązanie przewiduje prawo o przetargach publicznych. Zamieszanie na pewno opóźni początek robót.

Pieniądze na pierwszy etap obwodnicy południowej miasta, 46 milionów złotych, pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Wartość całej inwestycji szacowana jest na około 125 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~mm 6-05-2010 11:49
Skoro kryterium była cena to jak mozliwe że Legniczanie zaproponowali o ponad 40 tysięcy złotych mniej i przegrali?
~jajcarz 6-05-2010 12:37
Panie prezydencie!Znowu jajo! czas odejść nawet już, przed końcem kadencji. Ileż to było chwalby na temat tej obwodnicy, ileż wody pełnej sukcesów lano, a tu obwodnica "stanęła pod znakiem zapytania.Już wystarczy...
~bleble 6-05-2010 13:06
ku..a niech poodwoluja sie jeszcze troche to moze w zimie wystaruja..
~podatnik 6-05-2010 13:20
Obwodnica zawiezie turystów bezpośrednio do Karpacza omijając Jelonkę . Jeleniogórzanie będą spłacać kredyt z podwyższonych podatków .MO powinien mieć conajmniej podwojone podatki .
~gosc.. 6-05-2010 13:24
Syn najważniejszego urzędnika pracuje w firmie która w wyniku odrzucenia najtańszej oferty wygrała i nie ma to żadnego znaczenia? I w to mamy wierzyc? Mieszkancy Jeleniej Gory to są rozumni ludzie a nie dzieci !!!
~Jano 6-05-2010 14:16
no i po obwodnicy pojadą czołgi i wozy pancerne , ludzie jakie to miasto i jego rządzący są nie udolni , nic a nic nie potrafią zrobić uczciwie w tym zagajniku jakim jest jelenia góra
~Tomy M. 6-05-2010 14:52
82 mln 885 tys. zł i firma która zażądała 40 ty. więcej. Czy ktoś tutaj wierzy w brak przecieku PRZED PRZETARGIEM o kwotach? Robiłem kosztorysy ... takie "trafienia" się nie zdarzają.
~deser 6-05-2010 14:55
pomalutku kochani, ani nie bedzie budować Legnica ani konsorcjum chorwackie, W tym wszystkim chodzi o to że obwodnice ma budować SKANSKA albo STRABAG i tyle w temacie.Oni albo nikt.
~oburzony 6-05-2010 14:58
Trzęsę się z oburzenia, gdy pomyślę, w jak BEZCZELNY sposób "załatwiono" tę sprawę. Uczciwy i niepodatny na wpływy przewodniczący komisji przetargowej Pan Jerzy Lenard zostaje POMINIĘTY - po to, aby wygrała przetarg firma, w której zlecenia wykonuje syn Dyrektora WDiM, Pana Czesława W. i kolega tego syna, Pan J.??? Przecież nie jest trudno ustalić, NA CZYJĄ rzecz wystawiał syn Pana Dyrektora faktury? Proponuję, aby zweryfikować WSZYSTKIE przetargi na roboty drogowe, organizowane przez Jelenią Górę, pod tym właśnie kątem: czy dla zwycięzców tych przetargów ZAWSZE podzlecenia wykonywał syn Pana Cz., bądż jego kolega?? I czy to jest przypadek??? Uważam, że Pan Dyrektor powinien WYŁĄCZYĆ się od udziału w pracach komisji przetargowej a nie pokątnie nakłaniać Prezydenta do podjęcia takiej , a nie innej decyzji. Czy w ogóle taka decyzja jest ważna, skoro została podjęta bez udziału przewodniczącego komisji przetargowej.
~jak zawsze 6-05-2010 15:27
kasa, kasa ,kasa - każdy chce zarobić . Podejrzane to jest : SYN , CENA o 40 tys. więcej LOL - ŚMIERDZI MI TO WYCIEKIEM DANYCH PS . Lepsza komunikacja nikogo nie obchodzi :) . NO BO PO CO NAM OBWODNICA ?
~. 6-05-2010 16:30
~gosc niedzielny 6-05-2010 18:06
do 06-05-2010 15:27 | ~jak zawsze | no właśnie dobre pytanie, po co komu ta obwodnica południowa?! dla jakiego tranzytu?! osobówek? UNIEWAŻNIĆ PRZETARG! Jest szansa, przecież śmierdzi tutaj wałkiem na kilometr. Rozważyć natomiast możliwość przerzucenia już pozyskanych środków na Projekt i Realizację modernizacji skrzyżowania JP2 i Grunwaldzkiej dla TRANZYTU ciężarówek i osobówek właśnie. Proszę zauważyć, że modernizacja taka odkorkuje miasto w godzinach szczytu od ul. Bankowej i Wolności, poprzez Podwale i Mostową...
~podatnik 6-05-2010 19:55
Gość Niedzielny - popieram !!!!!!!!!
~Jajo 6-05-2010 20:06
I znowu Wiceprezydent Lenard skiepścił przetarg. te 40 tys. to mniemam czubek góry lodowej błędw w przetargu !
~budowlaniec 6-05-2010 22:35
Jak to czytam to rozpacz mnie ogarnia jak jesteście poj……….. żaden nie zna się na procedurach przetargowych i niema bladego pojęcia jak to jest. Proponuję założyć firmę i spróbować. Brak słów a co do słuszności tej inwestycji to niech budują cokolwiek żeby coś się działo w tym miastku bo niedługo padniemy jak Grecja i inni
~Janek Przewożnik 6-05-2010 22:38
Wybrać firme na K
~APEL DO MIESZKAŃCÓW 6-05-2010 22:52
Wydamy ogromną kasę by już nikt do naszego miasta broń Panie nie wjechał! Żenada. Nawet przysłowiowej złotówki za "siku" przejeżdżający turysta nie zostawi. O jakich korkach mówi się w naszym mieście? Nasze miasto delikatnie przytyka się między 15 a 16 na godzinkę, i żaden ruch tranzytowy nam nie zagraża. Niech obwodnica buduje się na koszt Karpacza i Szklarskiej. gość niedzielny popieram Twój pomysł, dodatkowo w Jeleniej Górze fajnie byłoby zbudować jakiś stadion z dogodnym dojazdem. Mieszkańcy centrum i zabobrza przesiądźmy się na rowery. Walczmy o bezpieczne szlaki rowerowe w centrum!
~isiek007 7-05-2010 13:05
po kolei: 1. Po co stadion - jak sport w tym mieście umarł !! !! !! (fakt może ładny obiekt przyciągnie sponsoring) 2. nie będą już po nic wjeżdżać )nawet na siku) - tak masz racje ale....jeżeli będziemy mieli czym przyciągnąć turystów (oferta turystyczna) to przyjadą - poza tym kolego tereny przy serpentynach na zjazd na Grabarów - można i chyba trzeba wykorzystać - patrz Bielany....a poza tym wszyscy wszystko wiedzą i najlepiej jest krytykować na forum.... a kto Wam broni się udzielać na Sesjach Rady Miejskiej , kandydować w wyborach..... i żeby było jasne nikogo nie popieram i z nikim nie mam powiązań.....
~FIDIC-owiec 7-05-2010 14:31
na 100% syn Dyrektora W. nie pracuje w legnickiej firmie. i wątpię aby go przyjęto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group