Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4959
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zamiast 997

Piątek, 28 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 11:21
Autor: agata
W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. Często będzie się to wiązało z pokonaniem setek kilometrów. Policjanci jeleniogórskiej drogówki, prewencji, Straż Miejska będą dbać o nasze bezpieczeństwo, ale my sami także musimy uważać. Sprzątając i porządkując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać dużej ilości gotówki, zaś panie nie powinny ozdabiać się drogą biżuterią. Kolczyki, łańcuszki, rzucające się w oczy pierścionki lepiej zostawmy w domu. Przydadzą się na inną okazję. Ubierzmy się skromniej. Osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo znajomych lub krewnych.

Aby zminimalizować ryzyko kradzieży podczas dnia Wszystkich Świętych pilnujmy pieniędzy i dokumentów - panowie często przechowują portfele w tylnych kieszeniach spodni, a to aż kusi złodziei. Rodzice powinni zadbać o należytą opiekę nad dziećmi - maluchy łatwo mogą zgubić się w tłumie. Oszczędźmy im tego strachu. Większość z nas będzie dojeżdżać na cmentarz jeleniogórski czy cieplicki, a także inne, autobusem, dlatego szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu bądźmy czujni i unikajmy sztucznego tłoku.

Jeśli będziemy jechać własnym samochodem, pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego wozu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i opon), co jest szczególnie istotne przed daleką podróżą. Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. I najważniejsze - za kierownicę siadajmy trzeźwi.

Ponieważ w tym dniu wyjedzie na drogi mnóstwo tzw. "niedzielnych kierowców" - bądźmy ostrożni i dostosujmy prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group