Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9102
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żakom po kieszeni

Środa, 23 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:07
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Studenci filii Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze raz w tygodniu jeżdżą na zajęcia do Wrocławia. Do tej pory pieniądze na przejazd dawała uczelnia. Teraz żacy będą musieli pokryć koszty z własnej kieszeni.

       To dla większości z nas spory wydatek - mówi Zuza, starościna II roku inżynierii środowiskowej. - Poinformowano nas, że za jeden przejazd w dwie strony zapłacimy 18 złotych. Miesięcznie wyjdzie 72 złote - wylicza.
Studenci na co dzień mają zajęcia w Jeleniej Górze, a do Wrocławia jeżdżą raz w tygodniu na ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne. Zmiany mają wejść w życie już od najbliższego piątku.
-
Płacę 250 złotych miesięcznie za stancję, drugie tyle wydaję na jedzenie - wylicza Mateusz z II roku. - Liczę każdy grosz. Skąd mam wziąć pieniądze?

       Dojeżdżający mają kilka pomysłów, jak zaoszczędzić. - Być może podzielimy się na dwie grupy i będziemy jeździć co drugi tydzień. Przepiszemy notatki z zajęć, na których nas nie było - proponuje Hubert. - Druga z propozycji zakłada przejazd prywatnymi samochodami. Złożymy się na paliwo i wyjdzie taniej.

- Zmiany to efekt ustawy o szkolnictwie wyższym - mówi tymczasem Maciej Pawłowski, dyrektor filii w Jeleniej Górze. - Objęła ona studentów II i III roku naszej filii. Finansowaliśmy przejazd studentów ze środków dydaktycznych, ale w myśl nowego prawa, tak nie wolno.
Jak nas zapewnił, uczelnia zmieniła zdanie i do końca tego semestru studenci nie będą płacić. - Podpisaliśmy umowę z PKS-em i musimy sami się z niej wywiązać - powiedział.

       Żacy będą dojeżdżać za swoje od lutego. - Postaramy się wynegocjować atrakcyjne stawki z przewoźnikiem. Chcemy wygospodarować też pieniądze z innej puli, by dofinansować przejazdy. Jeśli studenci będą płacić, to nie więcej niż 6 złotych za przejazd w dwie strony - zapewnił Maciej Pawłowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
293
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group